Zprávy

Pelhřimovský deník

Policie ČR — Pelhřimovsko

Městský úřad Pelhřimov

 • Veřejná vyhláška - společné povolení II/409 Křeč.

 • Radnice plánuje úpravy okolí rybníka Stráž s náměty občanů.

  Pelhřimovská radnice by ráda seznámila občany s návrhem koncepční studie revitalizace lokality kolem rybníka Stráž. Místostarosta Zdeněk Jaroš k tomu uvedl: „Uvědomujeme si, že se jedná o přírodní terén s vodní plochou, který je poblíž města, a tak u rybníka Stráž vidíme obrovský potenciál a rádi bychom jej v budoucnu veřejnosti více otevřeli. Plánovaným rozsahem a stylem zajisté vzniká výjimečný a nadčasový projekt, který nejen občanům Pelhřimova může přinést další volnočasovou zónu všestranného zaměření.“ Konkrétní návrhy studie Ing. Vojtěcha Kratochvíla město zveřejní dne 28. ledna 2019 v 16.00 hodin zasedacím sále Městského úřadu Pelhřimov, Pražská 2460. Zde budou mít občané prostor vyjádřit se k daným návrhům. V této souvislosti budou představeny i studie „Revitalizace prostranství mezi Gymnáziem a Obchodní akademií“ a „Revitalizace věžáku a okolí“.

 • Spádové obvody základních škol pro školní rok 2019/2020.

 • Vánoční slovo starosty města Pelhřimova.

  Vážení a milí spoluobčané, v dnešní době žijeme poněkud uspěchaný život, proto je velmi důležité se malinko pozastavit. Takovým malým pozastavením jsou pro nás Vánoce, během nichž jsme si bližší než kdy jindy a snažíme se zapomenout na vše špatné. V upřímném lidském porozumění a lidském dotyku je velké tajemství a bohatství života. Tak by to mělo být nejen během Vánoc, ale i v běžném každodenním životě. O vánocích se v nás probouzejí ty nejkrásnější pocity, vzpomínáme také na své blízké, kteří jsou daleko a také vzpomínáme i na ty, kteří už bohužel nejsou mezi námi, ale stále žijí v našich srdcích a vzpomínkách.

 • Smlouva o dílo na zhotovení projektu.

 • Setkání na radnici: Mistři bojových umění dovezli zlato z mistrovství světa.

  Zlaté medaile z Mistrovství světa v Itálii v bojových uměních organizace WTKA pod názvem UNIFIED WORLD CHAMPIONSHIPS, tak to byl důvod slavnostního setkání, které se konalo v pondělí 17. prosince na radnici v Pelhřimově. Držitelům zmíněných ocenění – Martinovi Dvořákovi, Michalovi Roučkovi a Petrovi Vaculínovi poblahopřáli představitelé města Pelhřimova – starosta Ladislav Med a místostarostové Josef Koch a Zdeněk Jaroš.

 • Vánoce na radnici zahřály na duši, i když mrzlo.

  Vánoce na radnici v Pelhřimově přinesly v neděli 16. prosince obyvatelům města i návštěvníkům vítané zastavení v předvánočním shonu a mnoho příjemných setkání. Už od rána si lidé na náměstí pochutnávali na „radničním svařáku“, který jim nalévali starosta města Ladislav Med a místostarostové Josef Koch a Zdeněk Jaroš, i na dalších pochutinách, nakupovali na vánočních trzích a na výstavě zahrádkářů, sledovali ukázky řemesel a poslouchali koledy. Celodenní program dále nabídl Živý Betlém s živým velbloudem, poezii v podání literárně-dramatického oboru ZUŠ, adventní, vánoční i folkové písně, vystoupení mažoretek z DDM, obří vánočku z pekárny Adélka (ta měřila přes tři metry a obsahovala mimo jiné 4 kg mandlí), která byla rozdělena návštěvníkům a mnoho jiných zajímavostí.

 • Adventní koncert ZUŠ Pelhřimov.

  Čekání na Vánoce zpříjemnil ve čtvrtek 13. prosince v Divadle L. Lipského v Pelhřimově Adventní koncert základní umělecké školy. Představily se v něm všechny obory - hudební, literárně-dramatický a taneční a tak byl program opravdu bohatý. Ještě před vchodem do sálu si mohli návštěvníci ve foyer prohlédnout výstavu prací výtvarného oboru (zde byl k mání i kalendář, který vytvořili žáci společně s učitelkou), při samotném koncertu se pak rychle střídala hudební vystoupení orchestrů, sborů i sólistů s půvabnými tanečními čísly a úsměvnými kolážemi v podání dětí z literárně-dramatického oboru. Na závěr si všichni účinkující společně se zaplněným sálem společně zazpívali „Vánoce, Vánoce přicházejí“ a pak už následoval jen velký potlesk.

 • Závěr zjišťovacího řízení - "AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. - vestavba technologie lakovny do výrobní haly A4".

  Krajský úřad Kraje Vysočina, č.j. KUJI 92734/2018, ze dne 13.12.2018

 • Usnesení z 2. řádného zasedání Zastupitelstva města Pelhřimova.

 • Obecně závazná vyhláška Města Pelhřimova č. 8/2018 o nočním klidu.

 • Jubilejní vánoční turnaj v kuželkách se nesl v příjemné atmosféře.

  V sobotu 15. prosince se v pelhřimovské kuželně konal jubilejní desátý ročník tradičního klání Vánočního turnaje v kuželkách města Pelhřimova a osadních výborů. Na tamní čtyřdráze mezi sebou poměřili síly zástupci dvanácti družstev. Suverénem bylo družstvo města Pelhřimova, které se stalo s výkonem 900 poražených kuželek naprosto zaslouženě vítězem tohoto ročníku. Na stříbrné pozici skončilo družstvo Myslotína za výkon 880 poražených kuželek. Bronz zajistil tým Rychlá rota s výkonem 865 poražených kuželek. Oceněna byla i nejlepší hráčka celého turnaje Veronika Pohanová ze Služátek (249 poražených kuželek) a nejlepší hráč Jindřich Vaňkát z města Pelhřimov (242 poražených kuželek).

 • Bruslení na Masarykově náměstí v Pelhřimově začne v pondělí 7. ledna 2019.

  Pelhřimovská radnice připravila opět na měsíc leden 2019 pro občany zimní radovánky na ledu bez ledu. Počínaje pondělím 7. ledna 2019 od 14:00 hodin si mohou zájemci zabruslit přímo na Masarykově náměstí, kde pro ně bude připraveno umělé kluziště se syntetickým ledem, které nepotřebuje vodu ani přívod elektřiny, je zcela odolné vůči teplotním výkyvům a povětrnostním vlivům, a přitom přináší stejnou radost z bruslení jako přírodní led. Nemusí tedy mrznout, aby kluziště fungovalo, pelhřimáci si zabruslí při všech teplotách.

 • Stavební povolení - areál bytových domů LiveWell.

 • Stručně z posledního řádného zasedání zastupitelstva města.

  V Pelhřimově se, podobně jako v minulých letech, bude do schválení regulérního rozpočtu města hospodařit na základě rozpočtového provizoria. Bylo o tom rozhodnuto na 2. řádném zasedání Zastupitelstva města Pelhřimova ve středu 12. prosince 2018. Zastupitelé rovněž schválili návrh kapitálové části rozpočtu města Pelhřimova na rok 2019 v objemu zhruba 214, 330 miliónu korun. Největšími položkami ve výdajích jsou rekonstrukce hřišť (36,4 mil. korun, z toho možná dotace představuje 15 mil. korun), dále opravy a rekonstrukce pozemních komunikací (chodníky, parkoviště, promenáda) za zhruba 31,9 mil. korun (z toho možná dotace představuje 600 000 korun) a rekonstrukce kanalizace (26,6 mil. korun, z toho možná dotace představuje 6 mil. korun).

 • Tříkrálový pochod na Křemešník, neněle 6. ledna 2019.

Aktuálně.cz