Zprávy

Pelhřimovský deník

Policie ČR — Pelhřimovsko

Městský úřad Pelhřimov

 • Umění „Poznamenaných“ vám zvedne náladu.

  V Galerii M v Pelhřimově čeká v těchto dnech na návštěvníky výstava „Poznamenaní XIII“, která kromě uměleckých a estetických zážitků přináší i humor a recesi. „Poznamenaní“ si říkají spolužáci ze sklářské „UMPRUM“ v Kamenickém Šenově, kteří se v Pelhřimově scházejí pravidelně od roku 1993. Jiří Rydlo je strůjce téměř všech recesí, které se odehrávají při vernisážích výstav Poznamenaných, ale je také autor skleněných artefaktů a grafik.

 • Pozvání na Pelhřimovskou pouť a Celostátní hasičský festival dechových hudeb.

  Srdečně Vás zveme na tradiční Pelhřimovskou pouť, která se koná od soboty 24. srpna do neděle 25. srpna. V neděli proběhne na Masarykově náměstí Celostátní festival dechových hudeb a Dny záchranářů Pelhřimov 2019. Bohatý program je připraven po celý víkend na Masarykově náměstí, v Solní ulici a přilehlém okolí.

 • Omezení provozu na veřejných prostranstvích v souvislosti s poutí.

  Uskutečnění Pelhřimovské pouti si bohužel vyžádá některá nutná omezení provozu na veřejných prostranstvích ve městě. Od pondělí 19. srpna (18:00 hod.) do 26. srpna budou uzavřena parkoviště za městským úřadem a u lékárny U sv. Víta. Od středy 21. srpna (18:00 hod.) do pondělí 26. srpna budou dále uzavřeny úseky mezi bývalým obchodním domem Vysočina (Galeria Shopping) a městským úřadem a ulice dr. Tyrše. Řidičům bude umožněn vjezd na parkoviště nad bývalým obchodním domem Vysočina (Galeria Shopping). O víkendu, od soboty 24. srpna od 5.30 hodin do neděle 25. srpna do 24.00 hodin, budou uzavřeny celé ulice Solní a dr. Tyrše, které budou průjezdné pouze pro záchrannou službu a hasiče. Na parkoviště u OD Vysočina bude vjezd ulicí Hrnčířskou. Děkujeme za pochopení.

 • Upozornění pro držitele parkovacích karet a čipů.

  Dovolujeme si oznámit, že od pondělí 19. srpna do 26. srpna 2019 může dojít k omezení Vašeho práva na parkování (za radnicí a u Lékárny u sv. Víta) z důvodu konání Pelhřimovské pouti spojené s Celostátním hasičským festivalem dechových hudeb a Dny záchranářů. Chtěli bychom se Vám omluvit za způsobené komplikace a požádat Vás o shovívavost.

 • OOP - Stanovení místní úpravy provozu - silnice č. II/409 v ulici Táborská v Kamenici nad Lipou.

 • V Pelhřimově se dobře žije. Dle výzkumu je druhým nejlepším městem na Vysočině.

  Kvalita života v Pelhřimově je hodnocena dle odborníků jako druhé nejlepší město na Vysočině. Oproti loňsku se Pelhřimov vyhoupl o dvacet příček nahoru, a je tak šestatřicátým nejlepším městem v České republice.

 • MZe získalo souhlas Evropské komise s vyplácením kompenzací za škody způsobené kůrovcem.

  Evropská komise schválila Ministerstvu zemědělství (MZe) Rámcový program pro řešení rizik a krizí v zemědělství – náhrada škod způsobených škůdci lesních dřevin. Celkem chce letos MZe v tomto svém programu vyplatit nestátním vlastníkům lesů 1,5 miliardy korun.

 • Výběrové řízení.

 • Festival pro duši, který nám pomůže otevřít oči.

  V pondělí 2. září se na Masarykově náměstí v Pelhřimově uskuteční festival Na vlastní duši, který má za cíl přiblížit veřejnosti problematiku duševních onemocnění a hlavně destigmatizovat lidi, kteří takovýmto onemocněním trpí.

 • Den otevřených dveří ve Fokusu Vysočina.

 • Náměstí patřilo automobilovým nadšencům.

  Pelhřimovské náměstí bylo zase jednou plné nablýskaných aut, která budila zaslouženou pozornost. V sobotu 10. srpna se tu totiž zastavili na svém Putování Vysočinou kolem Pelhřimova členové Mercedes-Benz klubu. Jednalo se zároveň už o 56.výroční sraz tohoto klubu. Lidé tak mohli obdivovat přes šest desítek aut zmíněné značky roku výroby od 1952 až po současnost.

 • Výzva k podání nabídky.

 • Poslední kolo kotlíkových dotací bude spuštěno v září.

 • Máte trápení? Nechte je shořet v Pelhřimovském krematoriu a zmizí!.

  I letos se můžeme ve městě setkat se slavným Pelhřimovským krematoriem – přesněji řečeno s jeho maketou. Budova krematoria sice původně v Pelhřimově nebyla a vznikla pouze ve fantazii tvůrců známého filmu Vesničko má středisková, ale časem se stala velmi populární, a tak pořadatelé tradičního festivalu hasičských dechových hudeb v roce 2010 ukázali smysl pro recesi a skutečně postavili krematorium, které však bohužel brzy nato shořelo. Stejný osud potká i krematorium letošní, jehož provoz byl slavnostně zahájen v pondělí 12. srpna odpoledne před budovou TIC v Pelhřimově.

 • Oznámení o návrhu OOP a výzvy k uplatnění připomínek nebo námitek - Místní úprava provozu na silnici č. III/03415 u samoty Rybníček.

 • Národní basketbalové muzeum bude dalším lákadlem Pelhřimova.

  Pelhřimov se v dohledné době stane pro návštěvníky, turisty a příznivce sportu opět atraktivnějším místem. Vznikne tu totiž Národní basketbalové muzeum, které přiblíží prostřednictvím stovek exponátů – dresů, medailí, diplomů, pohárů atd. – celou historii českého basketbalu od první ukázky ve Vysokém Mýtě 1897 přes památné vítězství našich poválečných reprezentantů na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku v roce 1946 až do současné doby. Iniciátorem myšlenky zbudovat toto muzeum v Pelhřimově je známý sportovní novinář a televizní komentátor Jakub Bažant a vše se realizuje v úzké spolupráci s BK Pelhřimov, za podpory Města Pelhřimov a dalších sponzorů a příznivců basketbalu.

Aktuálně.cz