Statek u zvířátek Nová Buková

Pokud hledáte příjemné místo pro odpočinek, kde se můžete vrátit ke svým kořenům a vyzkoušet dříve obyčejné věci jako starat se o domácí zvířata, dojit krávu...

Statek u zvířátek

Statek u zvířátek v současné chvíli oficiálně funguje jako občanské sdružení – parta lidí, kteří společně dotváří a budují jeden nádherný kousek naší zemičky. Díky tomu, že jsme každý jiný, různé jsou i nápady, které tu za provozu vznikají, takže celkový koncept je zatím v nedohlednu – nechte se tedy společně s námi překvapit.

Jak to všechno začalo..

Statek v Bukové je vlastně takový můj „narozeninový dáreček/splněný sen“. Objevila jsem ho v inzerátech přesně na své narozeniny v srpnu 2011 a v říjnu už jsme se díky pomoci přátel stěhovali..napřed jen s dcerkou Barborkou a fenkou Dorotkou, postupně se sem začli stěhovat i naši další zvířecí rodinní příslušníci pobývající dočasně u přátel a začali přibývat další. Zároveň s nimi jsme poznali spoustu lidí, snad už přátel a jednu fajn vesnici, o které jsme ještě před pár měsíci neměli ani tušení.

A kam to celé směřuje..?

Do budoucna bychom ze statku rádi vytvořili příjemné místo pro setkávání lidí. Doufám, že budeme pokračovat v rekonstrukci ubytování na půdě, kam se budou rádi uchylovat lidé, kterým chybí život v přírodě, rodiny s dětmi, budou se zde konat dětské tábory, pobyty, rádi bychom realizovali výukový program pro školy, příjemné občerstvení… Doufám, že se nám podaří vybudovat tu ubytování i pro pár lidí s mentálním postižením, kteří by tu s námi mohli žít. Zároveň se snažime pomáhat tvořit krajinu okolo nás pestřejší pro lidi i živočichy.

Kontakt

Web:http://www.statekuzviratek.cz/
FB:Statek u zvířátek na Facebooku
E-mail:
Telefon:+420 777 142 632
Adresa:Nová Buková 3, Nová Buková
GPS:49.344994, 15.295754