Vytvoř si svou vlastní mozaiku

Workshop. Muzeum Vysočiny, Pelhřimov. Vstupné 600 Kč.

Termín konání: neděle, 11. 8. 2019, 11:00 - 15:00

Mozaikovým světem vás v rámci workshopu pro veřejnost provede přední česká mozaikářka MgA. Magdalena Kracík Štorkánová, PhD., absolventka pražské AVU a několika stáží na prestižních školách mozaiky v Itálii, USA a Rakousku, a pan Manfred Höhn z Mnichova, čestný člen AIMC, Mezinárodní organizace současných mozaikářů.

Oba umělci vám zprostředkují nejen vhled do současnosti i historie mozaikářství, ale především mimořádný zážitek z vytvoření vlastní mozaiky. Mozaikování je určeno pro začátečníky i pokročilé, téma i postupy se přizpůsobí vašim požadavkům. Tvořit budete moci podle vlastního návrhu, případně po konzultaci s lektorem nebo s pomocí nabídnutých vzorů. Připravíte si materiál – bude na vás, zda zvolíte kámen (oblázky, tessery, polodrahokamy, štípané barevné mramory), keramiku, sklosmalt a jeho obdoby (piastrine, sabbiati, millefiori, smalti filati), zlaté tessery, sintrované skleněné kostičky či prefabrikované skleněné materiály. Sami si pak vyberete také vám blízkou techniku, pomocí níž vytvoříte vaši vlastní mozaiku. Držíme vám při tvoření palce, ať vám vaše umělecké dílo přinese hodně radosti a potěšení!

poplatek: 600 Kč (zahrnuje lektorské vedení, veškerý materiál a zapůjčení pomůcek, prohlídku výstavy Současná česká mozaika)

Počet účastníků je omezen, na workshop je nutné se objednat e-mailem na h.vondru@muzeumpe.cz .

lektoři: MgA. Magdalena Kracík Štorkánová, PhD., Manfred Höhn

kontaktní osoba: Mgr. Hana Zrno Vondrů, 565 323 184, h.vondru@muzeumpe.cz

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Muzeum Vysočiny

GPS:N 49.430722, E 15.221807 (zobrazit na mapě)