Vladimír Franz - vernisáž výstavy "Krajina dotýkaná &qu

Výstava. Muzeum Vysočiny, Pelhřimov. Vstupné zdarma.

Akce již proběhla.

Vernisáž výstavy navazuje na varhanní koncet prof. Franze, který proběhne ve stejný den od 17:00 v kostele sv. Bartoloměje. Výstava je složena z desítek autorových akvarelů a velkoformátových obrazů z cyklu Šumava. „Obrazy tohoto cyklu jsou založeny na principu dialogu v jednotě mírného nevztahu.“ – tvrdí autor.

Prof. Dr. Vladimír Franz (*1959) – český hudební skladatel a výtvarník, autor scénické hudby a od počátku devadesátých let vůdčí osobnost českého postmoderního divadla. Ve svých scénických skladbách uplatňuje princip vlastní teoretické koncepce autonomní role hudby jakožto jedné z určujících složek dramatu. Vedle scénické hudby se věnuje intenzivně i volné tvorbě. Je autorem monumentálních i komorních hudebních děl, jež zahrnují několik oper, scénických oratorií, symfonických básní, kantát či písňových cyklů. Základními tématy výtvarného díla Vladimíra Franze jsou jednak ambivalence vztahu člověka k přírodě, pomíjivost lidských zásahů do krajiny a postupné mizení jeho stop v kontextu elementární přírodní energie, a také reflexe modelů dnešního sociálního chování a jejich usvědčení ze směšnosti a pokrytectví. Od roku 1991 je profesor Franz pedagogem Divadelní fakulty AMU, kde již mnoho let vyučuje hudebně-dramatickou a hudebně-výtvarnou interakci. Od roku 2016 působí rovněž na katedře výtvarné kultury Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Je šestinásobným držitelem Ceny A. Radoka, rovněž obdržel Cenu divadelních novin a Cenu OSA. Od poloviny 70. let vystavuje svá díla, počet výstav se v současnosti blíží k sté hranici.

kontaktní osoba za MVP: Mgr. Hana Zrno Vondrů, h.vondru@muzeumpe.cz

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Muzeum Vysočiny

GPS:N 49.430722, E 15.221807 (zobrazit na mapě)