Loutkové divadlo v Děkanské zahradě

Pro děti. Děkanská zahrada, Pelhřimov.

Termín konání: pátek, 26. 5. 2017, 16:00 - 17:00

Poslední květnový pátek bude Děkanská zahrada v Pelhřimově patřit dětem, Rodinné centrum Krteček zve znovu po roce na loutkové divadlo pod širým nebem.

V pátek 26. května 2017 od 16 hodin v Děkanské zahradě mezi stromy po roce vystoupí divadlo Já to jsem z Hluboké nad Vltavou, tentokrát s přestavením Kolotoč pohádek. „Loni nás účast na pohádce Pinocchio velmi potěšila, přišlo celkem asi dvě stě diváků. Díky tomu, že sponzor tuto akci znovu podpořil, můžeme divadélko zopakovat a oživit tím opět dění v Děkanské zahradě," zmiňuje organizátorka akce Zuzana Havlová, maminka-dobrovolnice Rodinného centra Krteček. Malí i velcí diváci se mohou těšit na tři lidové pohádky, a to O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě a O kohoutkovi a slepičce v podání Víti Marčíka mladšího se svým bratrem a sedmi marionetami. Ty i celá otočná potulná scéna pocházejí z rodinné dílny Marčíků. Celý Kolotoč pohádek bude trvat asi 50 minut a nebude chybět zpěv doprovázený hrou na kytaru a ozembouch.

„S Kolotočem pohádek jsme byli předloni na Mezinárodním festivalu Titirimundi ve španělské Segovii a minulý rok na festivalu na Mallorce. Představení je divoké a baví se při něm děti i rodiče. Nevím pro koho hrajeme víc," podotýká s úsměvem Víťa Marčík a dodává: „Nejvíc se těším na pohádku O kohoutkovi a slepičce, kterou hrajeme v originálním znění. Je to sranda.“ Vstupné na loutkové divadlo bude dobrovolné a přispěje na provoz rodinného centra sídlícího v bývalém Domě Služeb v ulici Palackého, kde se v případě nepřízně počasí představení odehraje.

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Děkanská zahrada

GPS:N 49.431575, E 15.219642 (zobrazit na mapě)