Průmysl v ČSR v letech 1918-1938

Přednáška. Muzeum Vysočiny, Pelhřimov. Vstupné zdarma.

Akce již proběhla.

Záměrem bude představit posluchačům, jak dramatické události prvních tří dekád 20. století v Evropě ovlivnily podobu a stav průmyslu v Čechách a na Moravě, přiblížit změny struktury průmyslu vlivem rozpadu Rakousko-Uherska a nástup nových technologií. Nové výrobní postupy a také změna sociální politiky ovlivnily životy tehdejších dělníků a továrníků. Přednáška se soustředí na nejdůležitější a nejtypičtější odvětví průmyslu v Čechách a na Moravě. Představí mimo jiné strojírenský a textilní průmysl, který byl dominantní např. pro brněnskou oblast a Brno si tak vysloužilo přezdívku moravský Manchester nebo vývoj těžkého průmyslu, který se dodnes lidem připomíná i na příkladu Vítkovických železáren. Přednáška představí konkrétní firmy a také klíčové osobnosti, které se o rozmach průmyslu zasloužily. Nechybí jména jako Tomáš Baťa, bratři Stiassni či rodina Wichterlova.

přednášející: Mgr. Pavel Holman, Technické muzeum v Brně, FF MU Brno kontaktní osoba: Mgr. Lubomír Anděl, l.andel@muzeumpe.cz

Více informací: http://muzeumpe.cz.

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Muzeum Vysočiny

GPS:N 49.430722, E 15.221807 (zobrazit na mapě)