Pelhřimovské vinohraní

Ostatní. KD Máj, Pelhřimov. Vstupné 150 Kč.

Termín konání: pátek, 20. 10. 2017, 19:00

Do Pelhřimova zavítají vinaři ze známých vinařství: Volařík, Sonberk, Čech, Štěpánek, Plaček, Beneš, Krist, Stávek a přivezou s sebou lahodná vína ze svých sklepů.

Kapely:

Modrý cimbál

Hraje popové a rockové písně

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka představuje cimbál jako osobitě hraný a snímaný nástroj v široké plejádě písní od lidových přes historické až po balady a hity populární hudby. Díky zvonivému zvuku originálního nástroje uslyšíte v naprosto jedinečné a nezaměnitelné podobě nejen známé i neznámé lidové písně, ale především písně velkých světových jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John a mnoha dalších i v neposlední řadě také tvorby vlastní. Lidové zní moderně a moderní lidově.

V současnosti si vše můžete poslechnout v několika koncertních provedeních, od sólového, přes pop-rock kapelu až ke spolupráci se vzácnými hosty.

Cimbál Primáše z Boleradic

„Chceme těmito písničkami vzdát hold našim předkům, kteří s nimi začínali a končili den, oslavovali hody, příchod nového života, zpívali při sklence vína, odcházeli na vojnu, ale také zpívali svým milým. Každopádně jim píseň sloužila ke zdůraznění okamžiku, a zpomalení běhu doby,“ říká o smyslu muziky vedoucí souboru Marek Koráb.

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

KD Máj

E-mail:
Telefon:+420 565 321 184
Adresa:Třída Legií 1115, Pelhřimov
GPS:N 49.429105, E 15.219754 (zobrazit na mapě)