Radovanka z Jiřic - promenádní koncert

Koncert. Masarykovo náměstí, Pelhřimov. Vstupné zdarma.

Termín konání: neděle, 14. 8. 2022, 10:00

Kdy: 14. srpna 2022 v 10:00 h

Kde: Masarykovo náměstí

Vstupné: zdarma

Radovanka byla původně založena ke konci roku 2005 a měla pouze čtyři členy a spíše se jednalo o takové muzicírování pouze z nudy a s kamarády. Postupem času však přišli další a další, mimo jiné i nabídka doprovázet Jiřický ochotnický spolek divadelníků. Díky tomu se Jiřice staly pro kapelu rodnou vískou a poslední dobou se díky této symbióze dějí akce, jako RadovankyFest, který je spolu s Jiřickou poutí hojně navštěvován a věřím, že se nám díky tomu povede zavést novou tradici.

Kapela v plném obsazení společně se zpěváky čítá patnáct členů. Aktuálně Radovanku za mikrofony reprezentují Veronika Říhová, Natálie Říhová a Víťa Veselý, kterému zpívá občas druhý hlas kapelník a trumpetista Tomáš Hrůza. Za důležité je také zmínit to, že všichni členové kapely jsou bývalí nebo současní absolventi ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci.

Radovanka v nynější podobě funguje již přes dva roky a má za sebou už celou řadu vystoupení, například je stálicí programů v letních měsících na skanzenu Veselý Kopec u Hlinska, pravidelným hostem na festivalu Mladé muziky ve Zruči nad Sázavou a na mnoha dalších místech v našem krásném kraji, kterým je Vysočina. Právě náš kraj je vlastně přesně na pomezí naší země, kde se hudba může dělit na Moravskou/Slo­váckou, Jihočeskou a Českou.

Sponzorský vzkaz – PODPOŘIL KRAJ VYSOČINA: www.kr-vysocina.cz

Datum lokální premiéry: 14. srpen 2022

Země původu: Česká republika

Více informací: http://www.kulturape.cz/klient-552/kino-170/stranka-5999/film-405413.

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Masarykovo náměstí

GPS:N 49.430839, E 15.223258 (zobrazit na mapě)