Lubomír Brabec - jubilejní turné k 70. narozeninám

Koncert. Kostel sv. Víta, Pelhřimov. Vstupné 350 Kč.

Termín konání: pondělí, 13. 3. 2023, 19:00

13. března od 19:00 hodin Kdy: 13. března v 19:00

Kde: kostel sv. Víta

Vstupné: 350 Kč předprodej, 400 Kč na místě

Český kytarový virtuos Lubomír Brabec vystoupí v Pelhřimově společně se sopranistkou Karolínou Žmolíkovou Cingrošovou. Mistr kytary bude v roce 2023 slavit své jubilejní 70. narozeniny a k tomuto výročí pořádá koncertní turné. Během koncertu zazní nejžádanější skladby z jeho repertoáru, ale také zařadí skladby, které v jeho podání dosud neznáte, a které jeho uměleckým provedením překvapí nejednoho posluchače.

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu

Lubomír Brabec spolupracuje s nejrenomova­nějšími pěvci a sólisty / Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Hana Jonášová, Alžběta Poláčková, Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Roman Janál, Lubomír Malý, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Jaroslav Svěcený, Jitka Hosprová, Kateřina Englichová, Žofie Vokálková, Jan Mráček, Václav Hudeček, Jiří Stivín a další/.

Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. Lubomír Brabec je aktivní jachtař. Zabýval se také sjezdy na divoké vodě, lyžováním ve volném terénu, canyonigem a potápěním. Třikrát navštívil Antarktidu.

Karolína Žmolíková Cingrošová (narozena r. 1990 v Praze) je mladá operní zpěvačka, absolventka Pražské konzervatoře. Pravidelně koncertuje s vlastními programy, vystupuje s kytaristou Lubomírem Brabcem, houslistou Jaroslavem Svěceným či Karlovarským symfonickým orchestrem. Věnuje se staré hudbě, operním áriím i soudobé hudbě.

Datum lokální premiéry: 13. březen 2023

Země původu: Česká republika

Více informací: http://www.kulturape.cz/klient-552/kino-170/stranka-5999/film-253454.

Zajímají Vás i ostatní akce v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Kostel sv. Víta

GPS:N 49.432877, E 15.223375 (zobrazit na mapě)