Z prodejny zboží vyvezl v nákupním vozíku

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 31. října kolem poledne na linku tísňového volání oznámení o muži, který odcizil zboží v jedné z prodejen obchodního řetězce na ulici Pražská v Pelhřimově.

Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení v Pelhřimově. Muž si v prostorách prodejny vložil do nákupního košíku potraviny, drogerii, obuv, elektroniku, kuchyňské potřeby a alkohol v celkové hodnotě přesahující částku šesti tisíc korun. S naplněným vozíkem vyjel z prodejny prostorem určeným pro vstup. Zde ho zastavila pracovnice prodejny a muž následně začal utíkat. Po pár metrech se jí podezřelého muže podařilo dostihnout a zavolat policii. Policejní hlídka na místě zjistila, že se jedná o devětadvace­tiletého muže z Teplicka, který se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti. Policisté místo činu ohledali a vše zadokumentovali.

Devětadvacetiletý muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu. Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což mu v případě uznání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto Pexels.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze