Víkend na Pelhřimovsku byl ve znamení drog a alkoholu

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Opilý muž napadal své známe, dva řidiči pod vlivem drog a jeden pod vlivem alkoholu. Pelhřimov zvyšuje statistiky v alkoholu i drogách, v ostatních okresech Vysočiny dohromady byl zaznamenán u motoristů pouze jeden exces.

Opilý muž napadal své známé

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v sobotu kolem půl deváté večer na linku tísňového volání 158 oznámení o muži, který v jednom z bytů na ulici Okružní v Pelhřimově vulgárně napadá svoji blízkou známou. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Pelhřimovska. Muž vykazoval známky značné opilosti, z tohoto důvodu u něj policisté provedli dechovou zkoušku. Výsledek měření byl pozitivní, a naměřená hodnota činila 3,33 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Osmatřicetiletý muž se svým jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití, ze kterého se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Dva řidiči pod vlivem drog

Policisté na Pelhřimovsku v pátek 2. června odhalili dva řidiče, kteří za volant usedli pod vlivem marihuany. Prvního z řidičů zastavili policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově krátce před druhou hodinou odpoledne na silnici II. třídy mezi obcemi Rynárec a Pelhřimov. Třiačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska jel osobním automobilem Ford směrem na Pelhřimov. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní, a to na marihuanu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve řidič souhlasil. Dalšího řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog, zastavili dopravní policisté krátce před pátou hodinou odpoledne v Pacově. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže ze Světelska, který jel osobním automobilem Ford. Policisté ho zastavili na ulici Nádražní. Test na zjištění přítomnosti drog ukázal pozitivní výsledek na marihuanu. Oba případy policisté řádně zadokumentovali a nadále je prošetřují.

Alkohol za volantem

Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou zastavili v pátek 2. června kolem deváté hodiny večer na silnici mezi obcemi Těšenov a Horní Cerekev osobní automobil Peugeot. Řidičem vozidla byl šestačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska. V rámci silniční kontroly provedli policisté u muže dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 1,53 promile alkoholu. Policejní hlídka řidiči na místě zakázala další jízdu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze