Ukradl perník za 5 Kč a hrozí mu vězení

V pondělí 23. ledna byli policisté z Kamenice nad Lipou vysláni obchodního řetězce v Táborské ulici. Zde měl mladý dvaadvacetiletý muž vzít z volně přístupného regálu jeden kus medového perníku v hodnotě necelých pěti korun.

Perník následně vložit do kapsy u bundy v úmyslu zboží odcizit. Po projití pokladnou bez zaplacení byl ale přistižen pracovníkem ostrahy, kterému po výzvě odcizený perník vrátil.

Tohoto činu se mladík dopustil i přesto, že v posledních třech letech byl již za obdobný čin odsouzen a potrestán pravomocným rozhodnutím okresního soudu. Z tohoto důvodu policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a mladému pobertovi tak za jeho jednání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky, a to z toho důvodu, že si přisvojil cizí věc a byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.

Zdroj: David Linhart/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze