Tři řidiči pod vlivem drog a jeden pod vlivem alkoholu

Policisté na Pelhřimovsku během uplynulého víkendu zastavili tři řidiče, kteří byli pod vlivem drog a jednoho řidiče, který za volant usedl pod vlivem alkoholu.

V rámci silniční kontroly provedli policisté ve všech případech dechovou zkoušku, která byla pozitivní u jednoho z řidičů. U dalších třech řidičů byla dechová zkouška negativní. Pozitivní však u nich byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Všem řidičům policisté zakázali další jízdu a jednotlivé případy prošetřují.

Dva řidiče pod vlivem jiných návykových látek a jednoho řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově. Prvního z nich zastavili v pátek 5. května krátce po poledni na ulici Hodějovická v Pelhřimově. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Pelhřimovska, který řídil osobní automobil Škoda. Test byl u tohoto řidiče pozitivní na marihuanu. Druhého z řidičů, který za volant usedl pod vlivem drog, zastavili policisté o několik hodin později, a to kolem půl deváté večer na ulici Myslotínská v Pelhřimově. Při kontrole policisté zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže z Pelhřimovska, který jel s nákladním automobilem Ford. V tomto případě test ukázal přítomnost amfetaminu. Jízda pod vlivem drog však nebyla u tohoto řidiče jediným prohřeškem. K jízdě užil vozidla, které je už od ledna loňského roku vyřazeno z provozu, a nesplňuje tak podmínky pro provoz na pozemních komunikacích, čímž se dopustil přestupku na úseku dopravy. Dalšího z řidičů, tentokrát pod vlivem alkoholu, zastavili pelhřimovští policisté v pondělí 8. května krátce před druhou hodinou ráno. Třiadvacetiletého muže z Pelhřimovska policisté kontrolovali, když jel osobním automobilem Škoda mezi obcemi Pelhřimov a Vokov. Při odborném měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu muž nadýchal 0,33 promile. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní, její naměřená hodnota byla blízká prvnímu měření.

Jednoho z řidičů, který byl pod vlivem drog, zastavili policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou v pátek 5. května kolem jedenácté hodiny večer na silnici II. třídy mezi obcemi Bořetín a Mnich. Jednalo se o jednadvaceti­letého muže z Jindřichohra­decka, který jel osobním automobilem Škoda. Test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek byl u tohoto řidiče pozitivní jak na marihuanu, tak na amfetamin.

Policisté těmto řidičům zakázali další jízdu a vše řádně zadokumentovali. Řidiče, kteří byli pod vlivem drog, policisté vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, s čímž všichni tři souhlasili. Policisté v případech řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem omamných a psychotropních látek, budou nyní čekat na znalecký posudek z oboru lékařství odvětví toxikologie, který ukáže, zda se muži dopustili přestupku nebo trestného činu. V případě třiadvacetiletého řidiče, který vozidlo řídil pod vlivem alkoholu, se jedná o přestupek na úseku dopravy, kterým se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Zdroj: Mgr. Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze