Třem králům šijí pláště na SPŠ a SOU v Pelhřimově

Pod vedením paní Dagmar Marešové, mistrové oboru oděvní technik-návrhář šijí v těchto dnech na SPŠ a SOU Pelhřimov pláště pro koledníky lednové tříkrálové sbírky.

Tu už tradičně v celém okrese Pelhřimov díky desítkám dobrovolníků pořádá Oblastní charita Pelhřimov.

Přípravy jsou už teď v plném proudu. Pláště pro koledníky z minulých let se musí také vyžehlit, chystají se tašky pro každou skupinku koledníků. V těch nesou vedoucí skupinek i tradiční malé odměny pro ty, kteří přispějí. „Loňská částka významně přispěla na provoz Domácí hospicové péče IRIS, stejně tak bychom na tuto službu rádi věnovali také část tříkrálové sbírky 2018. Aktuálně se potýkáme s chybějícím vozem právě pro hospicovou pohotovost, která funguje 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Přes den je někdy velmi obtížné pro tuto pohotovost uvolnit jedno z našich aut zajišťujících ostatní služby,“ zmiňuje Martina Kábelová, ředitelka Oblastní charity Pelhřimov. Stejně jako každý rok hledá charita nové dobrovolníky starší 15ti let, kteří by pomohli s tříkrálovou sbírkou. Například přímo v Pelhřimově není dostatek skupinek s koledníky na to, aby mohli navštívit alespoň většinu domácností.

Zdroj: Oblastní charita Pelhřimov

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze