Řídil Audi pod vlivem alkoholu, drog a bez řidičáku

Pelhřimovští policisté v pondělí 18. září odhalili muže, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu a drog, a navíc není držitelem řidičského oprávnění.

Třiadvacetiletého muže z Pelhřimovska zastavila policejní hlídka, když jel osobním automobilem Audi na ulici Nádražní v Pelhřimově. Při kontrole policisté zjistili, že muž není a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Dále policisté u muže provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. V obou případech vykázala provedená zkouška pozitivní výsledek. Při dechové zkoušce muž nadýchal 0,18 promile alkoholu, a také opakované měření bylo pozitivní. Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na marihuanu a amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Třiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání několika závažných přestupků na úseku dopravy, kterými se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze