Řidiči Tatry se za jízdy vyměnili

Policisté odhalili zfetovaného řidiče se Tatry, který si navíc za jízdy vyměnil řízení se spolucestujícím, když spatřil hlídku.

Pelhřimovští policisté odhalili řidiče, kterému byl v letošním roce dvakrát vysloven zákaz řízení motorových vozidel, za volant nákladního vozidla usedl bez příslušného řidičského oprávnění, a to navíc pod vlivem drog.

Ve středu 6. září prováděli pelhřimovští policisté v rámci hlídkové činnosti dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Rynárecká v Pelhřimově. Kolem půl druhé odpoledne uviděli policisté nákladní automobil Tatra, který přijížděl směrem k nim, a za jehož volantem seděl mladý řidič. Ve chvíli, kdy řidič spatřil policejní hlídku, předal za jízdy řízení vozidla svému staršímu spolucestujícímu. Policisté vozidlo zastavili a zjistili, že mladým řidičem byl jednadvacetiletý muž z Pelhřimovska a v případě druhého řidiče vozidla se jednalo o sedmdesátiletého muže také z Pelhřimovska. V rámci kontroly policisté zjistili, že jednadvacetiletý muž za volant nákladního vozidla usedl, aniž by byl vlastníkem příslušného řidičského oprávnění, a dále přes vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Zákaz řízení jednadvacetiletému muži vyslovil v prvním případě obvodní soud koncem května letošního roku, a to na dobu dvanácti měsíců. V druhém případě mladému muži vyslovil zákaz řízení městský úřad v červenci letošního roku, taktéž na dobu jednoho roku. U obou řidičů policisté provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo negativní výsledky. Dále v případě jednadvacetiletého muže provedli test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Test na drogy vykázal pozitivní výsledek na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření mladý muž souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu, vše zadokumentovali a případ nadále prověřují.

V případě jednadvacetiletého muže zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Muži tak hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Sedmdesátiletý řidič se svým jednáním dopustil přestupkového jednání na úseku dopravy, a to tím, že svěřil vozidlo osobě, která není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Přestupkem se dále bude zabývat příslušný správní orgán. Policisté se dále budou zabývat také jednáním obou řidičů v souvislosti s předáním řízení vozidla během jízdy.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze