Řidič měl přes pět promile alkoholu

Policisté z obvodního oddělení Humpolec v rámci běžného výkonu služby dohlíželi ve čtvrtek 21. února ve večerních hodinách na bezpečnost a plynulost v dopravě poblíž obce Jiřice.

Mezi obcemi Jiřice a Lhotka kontrolovali před desátou hodinou večerní řidiče osobního vozidla Škoda Octavia. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Poté se devětatřicetiletý řidič podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – 5,27 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byla výsledná hodnota – 2,28 promile alkoholu v dechu a 2,43 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se řidič následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Další jízdu mu policisté zakázali. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až jeden rok odnětí svobody.

Zdroj: Martin Hron/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze