Opilý lezl po střeše

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

V sobotu 21. ledna před půlnocí vyjížděli pelhřimovští policisté k opilému muži do ulice Arch. Janáka. Mladík chodil po střeše jedné z tamních budov, ze které kopal sníh po kolemjdoucích lidech.

Nebezpečně se přitom přibližoval k okraji střechy a hrozil tak jeho pád z budovy dolů. Policisté muže po přijetí na místo vyzvali, aby upustil od svého jednání a z budovy slezl. Muž z budovy po několikáté výzvě slezl a následně před policisty vlivem alkoholu vrávoral a padal na zem.

Policisté muže vzhledem k tomu, že se dopustil protiprávního jednání, vyzvali k prokázání totožnosti. Muž policistům ale svoji totožnost odmítl sdělit. Vzhledem k tomu, že zde hrozilo, že muž bude ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili. Následně policisté při jeho prohlídce nalezli doklady, podle kterých ho lustrací v dostupných policejních evidencích ztotožnili.

Jednalo se o devatenáctiletého mladého muže z Pelhřimovska. Jelikož muž neskýtal záruky, že ve svém jednání nebude pokračovat, tak jej policisté převezli na Protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. S mladíkem také provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,93 promile.

Mladý muž se v tomto případě dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, za což mu ve správním řízení hrozí až několikatisícová pokuta.

Zdroj: David Linhart/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze