Opilec napadl muže a rozbil okno

Notně podroušený 47letý muž v pondělí večer demoloval majetek a do obličeje mlátit náhodného kolemjdoucího.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 20. února kolem třiadvacáté hodiny na lince tísňového volání oznámení o podnapilém muži, který se pohybuje v okolí jedné z čerpacích stanic v Pelhřimově a chová se agresivně. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se jedná o sedmačtyřice­tiletého muže z Pelhřimovska. Muž jevil známky značné podnapilosti. Na základě šetření policisté zjistili, že se dopustil několika přestupků.

Nejprve na ulici Rynárecká v Pelhřimově rozbil kusem plastové trubky skleněnou výplň okna jednoho z domů, čímž spáchal přestupek proti majetku. Dále se muž dopustil přestupku proti občanskému soužití. Na parkovišti u čerpací stanice v Pelhřimově fyzicky napadl jednatřicetiletého muže, kterého udeřil rukou do obličeje. Napadený muž neutrpěl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření.

Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že agresivní muž bude ve svém jednání pokračovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 2,36 promile alkoholu. Přestupky, kterých se sedmačtyřicetiletý muž dopustil, policisté zadokumentovali a nadále je prošetřují.

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze