Opilá řidička nabourala dvě auta

V neděli 30. dubna došlo v Humpolci ke střetu osobních automobilů, kdy řidička jednoho z vozidel byla pod vlivem alkoholu, následně ještě nacouvala do dalšího vozidla.

Oznámení o dopravní nehodě přijali policisté operačního střediska na lince tísňového volání 158 krátce po půl sedmé večer. K nehodě došlo na křižovatce ulic Lnářská a Okružní v Humpolci. Osmapadesátiletá řidička osobního automobilu Dacia vjela do křižovatky na hlavní silnici, kde narazila do právě projíždějícího osobního vozidla Ford. Po tomto střetu začala řidička vozidla Dacia ještě couvat, přičemž narazila do za ní jedoucího vozidla Fiat. Ke zranění osob při střetu vozidel nedošlo. Policisté na místě u všech zúčastněných řidičů provedli dechové zkoušky. U řidičky osobního automobilu Dacia byla dechová zkouška pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,31 promile alkoholu. Opakovaná měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla také pozitivní. V obou případech naměřené hodnoty přesáhly hranici dvou promile. U zbývajících zúčastněných řidičů byly dechové zkoušky negativní. Při střetu došlo ke škodě na vozidlech ve výši kolem čtyřiceti tisíc korun. Policisté vše zadokumentovali. Dále zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelá osmapadesátiletá řidička vozidla Dacia. Příčiny a okolnosti nehody policisté šetří.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze