Olympionici Katěřina Kudějová a Víťa Gebas přijeli za dětmi

O víkendu jste na Pelhřimovsku mohli potkat dva české sportovce s lodí na střeše, kteří přijeli dětem říci o tom, jaké to je startovat na olympijských hrách.

Účastníci dětského táboru Flórbalák.cz si mohli nejen prohlédnout loď Víti Gebase, která startovala na olympijských hrách v Rio de Janeiru, ale také si potěžkat speciální karbonové pádlo. Víťa jim i názorně předvedl jak náročné je se do závodní lodi nasoukat. Společně s Kateřinou Kudějovou dětem přehráli video ze zákulisí olympijských her. Vidět tak mohly vnitřek prezidentského speciálu, který sportovce na olympiádu vezl, oslavy zlaté medaile, vytopený český olympijský dům, nebo přelet armádními vrtulníky na Lipno. S nekonečnou trpělivostí oba sportovci odpovídali na zvídavé dětské dotazy a nakonec všechny odměnili autogramiádou.

Kateřina Kudějová (* 17. ledna 1990 Praha) je česká vodní slalomářka, kajakářka závodící v kategorii K1. Je několikanásobnou mistryní světa, juniorskou mistryní světa a mistryní Evropy do 23 let. Závodí za USK Praha. Trénuje ji Jiří Prskavec starší.

Vítězslav Gebas (* 24. března 1984 Hradec Králové) je český vodní slalomář, kanoista závodící v kategorii C1. Ze světových šampionátů si přivezl dvě medaile ze závodů hlídek – bronz z MS 2011 a stříbro z MS 2014. Na letních olympijských hrách poprvé startoval v Riu 2016, kde skončil na čtvrtém místě o pouhých 0,13 s.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze