Muž ukradl platební kartu a pokusil o výběr

Humpolečtí policisté objasnili případ neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

K činu došlo v polovině února v odpoledních hodinách v jedné z prodejen na ulici Lnářská v Humpolci, kde si podezřelý muž přisvojil peněženku s doklady a platební kartou, kterou její majitelka v obchodě zapomněla. Následně se ještě tentýž den večer muž pokusil na tuto kartu v jednom z bankomatů v Humpolci vybrat finanční hotovost. Vzhledem k tomu, že platební karta byla blokována, k žádné finanční transakci nedošlo a bankomat kartu nevydal zpět. Policisté přijali oznámení, vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení. Na základě získaných informací policisté zjistili, že si peněženku s kartou přivlastnil šestadvacetiletý muž, který se pokusil i o výběr.

Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení a nadále ho prověřují. Muži za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze