Muž při kontrole nabídl policistům úplatek

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže z Jindřichohradecka, který je obviněn ze spáchání zločinu podplacení.

Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestán, a to především za majetkovou trestnou činnost.

K případu došlo 31. prosince loňského roku v obci Žirovnice. Policejní hlídka obvodního oddělení Kamenice nad Lipou policejní stanice Počátky zastavila kolem jedné hodiny ráno na ulici Hradecká osobní automobil Ford Mondeo. Řidičem vozidla byl právě devětadvacetiletý muž z Jindřichohra­decka. Policisté muže vyzvali k podrobení se odbornému měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Muž dechovou zkoušku odmítl. Policistům však nabídl úplatek, a to ve výši pěti set Euro pro každého policistu. Za nabídnutý úplatek po policistech chtěl, aby ho nechali být a věc s ním dále neřešili. Samozřejmě oba policisté toto okamžitě odmítli. Na to obviněný muž reagoval tak, že úplatek jim nabídl v rámci této kontroly opakovaně, a následně se ještě snažil úplatek označit jako dárek. I toto policisté opětovně důrazně odmítli. Policisté jednání muže okamžitě zaznamenali. Muž se nakonec dechové zkoušce dobrovolně podrobil. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,71 promile alkoholu.

Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání devětadvacetiletého muže. „Muž byl obviněn ze spáchání zločinu podplacení, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let“, uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Zdroj: Stanislava Miláčková/policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze