Muž choval levharty i přes zákaz

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého muže z Pelhřimovska, který je obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Po skončení vyšetřování podal policejní komisař státnímu zastupitelství návrh na podání obžaloby. Dále je muž podezřelý ze spáchání dalšího protiprávního jednání, a to z přestupku na úseku ochrany zvířat proti týrání.

Jednapadesátiletý muž v době od konce loňského roku do začátku dubna v jedné z obcí na Pelhřimovsku, bez příslušného povolení choval dva levharty, kteří jsou zařazeni v kategorii chovu zvířat vyžadující speciální péči. Chov zvířat spadající do této kategorie byl muži odborem životního prostředí zakázán v září loňského roku, a to na dobu pěti let. „Muž je obviněn z toho, že přes uložený zákaz levharty choval, a mařil tak výkon úředního rozhodnutí“, uvedl npor. Ing. Bc. Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Při prověřování případu dále kriminalisté zjistili, že muž se mohl dopustit dalšího protiprávního jednání, a to jak při chovu levhartů, tak při chovu jelení zvěře. Prověřováním vyšlo najevo, že muž levharty choval v neodpovídajících životních podmínkách. Dále v jeho chovu jelení zvěře došlo v loňském roce k úhynu dvou kusů, a to jelena a laně. Na základě znaleckých posudků kriminalisté zjistili, že k úhynu této zvěře došlo v důsledku zanedbání péče o ni. Vzhledem k tomu, že muž se svým jednáním mohl dopustit týrání zvířat, a naplnit tak znaky protiprávního jednání podle zákona na ochranu zvířat proti týrání, policejní komisař odevzdal projednání tohoto přestupkového jednání k příslušnému odboru životního prostředí.¨

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Zdroj: Vachovec1 – Vlastní dílo

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze