Mladí lidé v Pelhřimově bořili předsudky

Druhou část mezinárodního projektu Frame of tolerance či Rámec tolerance hostila Hodina H během jarních prázdnin v Pelhřimově za účasti mladých lidí od 16 do 25 let z Estonska, Ukrajiny a České republiky.

Skupina 24 osob se věnovala tématu tolerance, kritického myšlení a boření předsudků.

Mezinárodní skupina mladých lidí se během šesti dní stihla seznámit mezi sebou, poznat kulturu a jazyk všech zúčastněných zemí, navštívit město Pelhřimov a také naše hlavní město Prahu. Každý den programu se účastníci věnovali i hlavním tématům projektu. Seznámili se s tématikou kritického myšlení a jeho principy, podpořili své kreativní a také logické myšlení. Jednolivé země měly prezentace o své zemi a kultuře pro seniorklub Hodiny H, mladí lidé se seniorkami vedli debatu o tom, co o jednotlivých zemích ví a zároveň zbořili své vlastní předsudky o seniorech spojené s tím, že senioři nemluví anglicky či neumí pracovat s moderními technologiemi. Výlet do Prahy nebyl pouhou turistickou záležitostí, avšak i prací na tématu.

Mladí lidé provedli krátký dotazník se stovkou kolemjdoucích, kterých se ptali na otázky z oblasti kritického myšlení a předsudků – například: “Ověřujete si věci, které slyšíte ve zprávách?” nebo “Cítíte se být ovlivněný předsudky?” a další. Poslední dny pak mezinárodní skupinka pracovala na ztvárnění hlavních témat volnou formou (videa, fotografie či kreativní tvorba), připravovala nápady pro budoucí spolupráci a uzavřela projekt vyhodnocením. Mladí lidé ze tří různých zemí získali mnoho nových informací, znalostí a dovedností, podpořili svůj osobní a osobnostní rozvoj a také si procvičili komunikaci v anglickém jazyce.

Projekt byl realizován za podpory programu Erasmus+ Mládež. Více informací o Hodině H najdete na www.hodinah.cz nebo přímo v jejím sídle v Hrnčířské ulici 111 v Pelhřimově.

Eva Havlíčková

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze