Městem se proháněla další zdrogovaná řidička

Osmatřicetiletá žena jezdila po Pelhřimově pod vlivem amfetaminu a opia. Několik dní předtím policisté přistihli řidiče IVECO.

V sobotu 28. ledna před desátou hodinou večer prováděli pelhřimovští policisté běžnou silniční kontrolu, při které na ulici Friedova zastavili osobní automobil Škoda Felicia, který řídila osmatřicetiletá žena. Policisté ženu v rámci kontroly vyzvali, aby se podrobila orientačnímu testu na návykové látky, s čímž souhlasila. Orientační test vykázal pozitivní hodnoty na látky opium a amfetamin. Z tohoto důvodu policisté ženě zakázali další jízdu a zadrželi jí řidičský průkaz. Poté ženu vyzvali, aby se podrobila lékařskému vyšetření, ale to odmítla. Policisté věc tedy zadokumentovali jako přestupek v dopravě, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Další podobný případ se přitom stal jen před několika dny. Pelhřimovští policisté zastavili ve středu 25. ledna okolo půl jedenácté dopoledne u odbočky na obec Služátky automobil zančky Iveco, který řídil jednatřicetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla negativní. Poté s řidičem provedli orientační test na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní na marihuanu. Policisté muži zakázali pokračování v jízdě a vyzvali ho k podrobení se lékařskému vyšetření, které dobrovolně podstoupil. Policisté v tomto případě celou událost zadokumentovali jako přestupek v dopravě a nyní budou čekat na vypracování znaleckého posudku, který spolehlivě určí, zdali se řidič dopustil přestupkového jednání nebo trestného činu.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze