Kriminalisté dopadli pachatele krádeží vozidel

Pelhřimovští kriminalisté objasnili krádeže dvou dodávkových a dvou osobních motorových vozidel, ke kterým došlo během loňského roku a začátkem letošního roku na Pelhřimovsku.

Pachatel svým jednáním způsobil škodu kolem dvou set padesáti tisíc korun. Kriminalisté v souvislosti s touto trestnou činností zadrželi čtyřicetiletého muže z Prahy. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádeže.

Čtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že na začátku března roku 2016 se v nočních hodinách na parkovišti v ulici Družstevní v Pelhřimově pokusil odcizit automobil Ford Transit, který následně na místě zanechal po zjištění, že vozidlo má jiný typ motoru, než který chtěl. Ještě té noci o několik hodin později na ulici Nádražní v Pelhřimově odcizil dodávkový automobil Ford Transit. Vozidlo následně zanechal v Kamenici nad Lipou, neboť se mu nelíbil jeho technický stav. Z odcizeného vozidla si však odnesl elektrickou brusku a vodní tlakový čistič.

Dále je muž obviněn z krádeže dvou automobilů Škoda Octavia, ke kterým došlo v lednu letošního roku. K prvnímu případu krádeže došlo v polovině ledna na ulici Arch. Janáka v Pelhřimově. K druhé krádeži vozidla došlo koncem ledna na ulici Za Kulturním domem v Kamenici nad Lipou.

Ve všech případech policisté provedli důkladné ohledání místa činu, zajistili stopy a vše zadokumentovali. Intenzivním prověřováním se kriminalistům na základě získaných informací a vyhodnocených stop podařilo pachatele odhalit. Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi na Pelhřimovsku. Dále u muže zajistili část odcizených věcí a věcí, u kterých je předpoklad, že pocházejí z trestné činnosti. „Čtyřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže“, uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Čtyřicetiletý muž se v minulosti dopustil různorodé trestné činnosti.

„Obviněnému čtyřicetiletému muži hrozí za takovou trestnou činnost trest odnětí svobody až na pět let“, dodal vedoucí pelhřimovských kriminalistů Luboš Jakoubek.

Autor: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační foto Wikipedia

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze