Imitace výbušnin vyděsily místní

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v sobotu 11. března kolem osmé hodiny ráno na tísňovou linku 158 oznámení o nálezu předmětu připomínajícího nástražný výbušný systém na ulici Kostelní ve Velkém Meziříčí.

Předmět nalezl pracovník technických služeb, který uvedl, že se jedná o černou krabičku s červenou a zelenou diodou, která je přilepena na jednom z kontejnerů na tříděný odpad. Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Hlídka na místě učinila nezbytná opatření a šetření, kterými zjistila, že se jedná o napodobeninu nástražného výbušného systému.

Dále policisté zjistili, že na území města probíhá aktivní hra oddílu organizace, která se zabývá volnočasovými aktivitami dětí a mládeže, při které jsou na různých místech ve městě umístěny atrapy výbušnin, a to celkem ve čtyřiatřiceti případech. Tyto napodobeniny mají děti při hře nalézt a zneškodnit. Policisté zkontaktovali organizátory této hry a všechny napodobeniny nástražných výbušných systémů byly odstraněny.

V souvislosti s uvedeným případem apelujeme na veřejnost a zejména organizace zabývající se volnočasovými aktivitami dětí, aby při svých aktivitách, venkovních hrách a soutěžích nepoužívaly imitace nástražných výbušných systémů a munice, či jiných podobných předmětů, které by mohly v občanech vyvolat obavy o bezpečnost.

Dále vyzýváme občany, kteří najdou předměty připomínající munici, výbušniny a zbraně, aby dbali obzvláště velké opatrnosti a s těmito předměty nijak nemanipulovali a vyčkali do příjezdu policistů, kteří učiní adekvátní opatření.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační obrázek

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze