Festival Kraťasy přiveze známé osobnosti

Již v pátek startuje druhý ročník mezinárodního festivalu krátkometrážních filmů Kraťasy.

Co vás ve zkratce čeká? 3 dny nabité k prasknutí, 2 projekční scény, 5 přednášek od zajímavých hostů z nejrůznějších filmových sfér, 2 koncerty, afterparty, 2 odpolední projekce včetně rodinné sekce a sekce bez cenzury, 2 večerní projekce, plátno 9×5 metrů, 841 přihlášených filmů z 52 zemí z celého světa, 54 vybraných pro Vás.

Tuto největší filmovou akci na Pelhřimovsku si nemůžete nechat ujít. Program začíná v pátek odpoledne od 13 hodin přednáškou držitele Českého lva v kategorii Nejlepší střih Markem Opatrným. Ten seznámí blíže s natolik oceňovaným filmem Masaryk a svojí prací na něm. Pak se diváci mohou těšit na notnou dávku filmů na dvou projekčních místech – odpolední sekce v kině Vesmír, večerní program se přesune do městských sadů a chybět nebude ani hudební vložka v podobě pelhřimovské kapely Wajt.

Sobota nabídne hned dvě dopolední přednášky – Zákulisí One Man Show s jejím režisérem Markusem Krugem a přednášku Youtubeři, kam se podíváš s režisérem Jiřím Sádkem, který po 62 dní natáčel s předními českými youtubery. Obě proběhnou v KD Máj. Odpolední projekce bude rozdělena na dvě části, na sekci rodinnou a Bez cenzury. Po večerním promítání přijal pozvání několikanásobný mistr ČR v beatboxu En.Dru, který je mimo jiné i skvělý bavič a moderátor. A co by to bylo za akci bez pořádné afterparty. O tu se postarají dva pelhřimovští Djs – DJ Holly The Big & DJ Fee. V neděli se návštěvníci mohou těšit na přednášku o filmových tricích nebo o tom, jaké to je hrát poprvé ve velkém filmu, jak probíhají castingy pro herce apod.

Snímky bude po celou dobu akce hodnotit pětičlenná odborná porota. Jejím patronem je letos herec divadla Na Fidlovačce, dabér a moderátor Daniel Rous. Neboť je celý festival soutěžní přehlídkou, na místo dorazí i někteří z tvůrců vybraných snímků, kteří budou moci pohovořit nejen o svých filmech, ale odpovídat i na dotazy návštěvníků. Ti pak budou účastni i slavnostního vyhlášení v kině Vesmír, kde se budou uděleny hned tři ceny – Cena poroty, Cena veřejnosti a Čestné uznání města Pelhřimov.

V areálu si návštěvníci budou moci vychutnat hned tři druhy zlatavého moku od pivovaru v Kamenici nad Lipou nebo zahnat hlad díky cateringu restaurace Patro.

Organizátoři počítají i s nepřízní počasí a jsou připraveni i na mokrou variantu v podobě stanů. A též si připravili i festivalový merch! Kromě filmového zážitku půjde především o spoustu zábavy, tak tuto šanci nepropásněte!

Vstupenky můžete zakoupit on-line až do čtvrtka za předprodejovou­ cenu

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze