Dva zfetovaní řidiči během jednoho dne

Policistům z obvodního oddělení v Pelhřimově se v pondělí 6. března podařilo zastavit nezávisle na sobě dvě vozidla, jejichž řidiči byli pod vlivem amfetaminu.

V prvním případě policisté zastavili osobní automobil Renault krátce před půl pátou odpoledne na ulici Řemenovská v Pelhřimově. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem vozidla je dvacetiletý muž z Pelhřimovska. Na výzvu policejní hlídky muž nepředložil řidičský průkaz, čímž se dopustil přestupku. Ve druhém případě se jednalo o osobní automobil Volkswagen, který policisté zastavili krátce před pátou hodinou odpoledne na ulici Myslotínská v Pelhřimově. Vozidlo řídil čtyřiadvacetiletý muž z Humpolecka.

U obou mužů policisté provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo negativní výsledky. Testy na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byly však v obou případech pozitivní, a to na látku amfetamin. S lékařským vyšetřením spojeného s odběrem biologického materiálu oba muži souhlasili a následně se mu podrobili. Policisté řidičům na místě zakázali další jízdu. Jednotlivé případy řádně zadokumentovali a nadále je prošetřují. Zda se muži svým jednáním dopustili trestných činu nebo přestupků bude jednoznačné až na základě znaleckých posudků.

Zdroj: Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze