Chodce srazilo nákladní vozidlo

Pelhřimovští dopravní policisté byli vysláni ve středu 25. července kolem půl šesté hodiny odpolední cestou operačního důstojníka k dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci ulice Okružní v Humpolci.

Na místě dopravní nehody zjistili, že se jedná o střet nákladního automobilu Man, jehož řidič na vyznačeném přechodu pro chodce nedal přednost přecházejícímu chodci. Po střetu chodec upadl na vozovku. Dopravní nehoda si vyžádala těžké zranění chodce – cizího státního příslušníka, který byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice v Českých Budějovicích. U sedmačtyřice­tiletého řidiče nákladního automobilu policisté provedli dechovou zkoušku, jejíchž výsledek byl negativní. U chodce nebyla provedena dechová zkouška vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a cestou operačního důstojníka byl vyžádán odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Další okolnosti dopravní nehody stejně jako míra zavinění jsou předmětem policejního šetření.

Zdroj: Policie ČR/Martin Hron

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Pexels

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze