Bez autoškoly, technické a ještě opilý

Řídil pod vlivem alkoholu, bez řidičského oprávnění a bez platné technické kontroly.

Policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově v neděli 26. března kolem desáté hodiny večer v obci Božejov zastavili osobní automobil Seat. Vozidlo řídil šestatřicetiletý muž z Pelhřimovska, který hlídce nepřeložil doklady potřebné k provozu a řízení vozidla. Následnou lustrací v policejních evidencích policisté zjistili, že muž není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění. Dále policisté zjistili, že automobil, který muž řídil, nemá platnou technickou prohlídku.

Součástí silniční kontroly bylo také odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek, jehož naměřená hodnota se pohybovala kolem jednoho promile. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve muž souhlasil. Policisté vše zadokumentovali a případ nadále prošetřují. Šestatřicetiletý muž se dopustil několika závažných přestupků na úseku dopravy, ze kterých se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Zdroj: Mgr. Stanislava Miláčková/Policie ČR

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Ilustrační obrázek

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze