Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán?

Známé české přísloví se v tomto případě nenaplnilo a FOKUS Vysočina získal cenu Skutek roku 2012 za dobrovolnický projekt "Senioři seniorům". Dobrý skutek byl tak po zásluze odměněn.

Kraj Vysočina vyhlásil 10. června 2013 na zámku Velké Meziříčí výsledky čtvrtého ročníku soutěže Skutek roku 2012 a ocenil dobrovolné aktivity jednotlivců i projekty právnických osob.

Své dobrovolníky nominoval v sociálně zdravotní oblasti a v oblasti volný čas dětí a mládeže i FOKUS Vysočina. Nakonec si odvezl ocenění za projekt právnické osoby v kategorii nad 1 000 obyvatel za projekt „Senioři seniorům“. Akci zrealizovalo Dobrovolnické centrum v regionu Pelhřimov a zapojili se do ní i senioři ze Svazu důchodců ČR Humpolec, kteří si v Domově důchodců Humpolec vyzkoušeli dobrovolnickou činnost pod vedením stávajících dobrovolníků. S klienty domova hráli hry, předčítali jim nebo je vzali na procházku po okolí. Akce se zúčastnili také herečka Květa Fialová a přední český parazitolog RNDr. Michal Giboda, Ph.D., kteří byli patrony Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

Na zhodnocení celé akce jsme se zeptali koordinátorky dobrovolníků Bc. Lucie Štefánkové z Dobrovolnického centra Pelhřimov: ,,Tímto projektem jsme chtěli nejen zpestřit všední den klientům domova, ale také ukázat seniorům možnosti realizace, jaké mají i v tomto období života“, neboť jak říká Marcus Tullius Cicero: Při velkých výkonech nezáleží na tělesné síle, obratnosti nebo rychlosti, ale na rozvaze, vážnosti a správných názorech, a to jsou přednosti, o které stáří nejen není ochuzováno, ale které mu dokonce přibývají. Dnes už nikoho nepřekvapí informace, že se senioři dále vzdělávají, ale víte, že i rádi dobrovolničí? Více informací o zapojení seniorů do dobrovolnické činnosti můžete získat přímo u nás v dobrovolnickém centru Masarykovo náměstí 31, Pelhřimov nebo na kontaktech 606 029 727, lucie.stefankova@fokusvysocina.cz.“

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Domov důchodců Humpolec - akce Senioři seniorům
  • Domov důchodců Humpolec - akce Senioři seniorům
  • Domov důchodců Humpolec - Senioři v akci
  • Patronka akce Senioři seniorům - Květa Fialová
  • FOKUS Vysočina - ocenění Skutek roku 2012

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze