Soutěž školních časopisů 2014

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Vyhlášení krajského kola celostátní soutěže školních časopisů 2014.

Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova spolu s Městem Pelhřimov zorganizovalo vyhlášení krajského kola celostátní soutěže školních časopisů ve středu 9. 4. 2013 v Pelhřimově. Do Obřadní síně pelhřimovské radnice dorazili zástupci redakcí školních časopisů z Pelhřimova, Košetic a Velkého Meziříčí. Ostatní zástupci časopisů z Humpolce, Třebíče a Moravských Budějovic pilně pracovali na svých časopisech ve svých školách.

Hlavní částí programu bylo samotné vyhlášení vítězů a předání cen, jemuž byli přítomni starosta Města Pelhřimova pan Leopold Bambula a vedoucí odboru školství, mládeže a kultury Města Pelhřimova pan Bohumil Kovanda. Po slavnostní části se většina mladých žurnalistů odebrala do sídla Hodiny H v Pelhřimově, kde byly připravené aktivity o kulturách zahraničních dobrovolníků. Anika z Německa, Aleksandar z Bulharska a Mary ze Španělska zapojili mladé pisálky do aktivního poznávání jejich kultur. Pak si zástupci školních časopisů vzali notesy a propisky a začali zpovídat zahraniční dobrovolníky. Ptali se na to, jak se jim v Pelhřimově líbí, jaké je jejich oblíbené české jídlo a také na situaci školních časopisů v jejich zemích. Jistě nasbírali dostatek materiálu pro interview do školních časopisů.

A jak se jednotlivé časopisy umístily?

Kategorie I. a II. stupeň:

  1. místo – Ámosek, Košetice
  2. místo – Infoželvík, Pelhřimov
  3. místo – Hálkováček, Humpolec

kategorie II. stupeň:

1. místo – Oslovinky, Velké Meziříčí

kategorie středoškoláci:

  1. místo – The Gympl Times, Moravské Budějovice
  2. místo – Rozhraní, Třebíč

kategorie webové e-ziny:

  1. místo – Rozhraní, Třebíč
  2. místo – Oslovinky, Velké Meziříčí

Všem moc gratulujeme a držíme pěsti do celorepubliko­vého kola!

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze