Dobročinné náramky pomáhají Rodinnému centru Krteček

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Slavnostním křtem dobročinných náramků v pátek 31. března 2017 vypukla dobročinná vlna, která má přispět na provoz Rodinného centra Krteček v Pelhřimově. Akcí byl zahájen prodej náramků a hned v tento první den se jich prodalo pět desítek.

V 16 hodin v pátek odpoledne zaplnily Rodinné centrum Krteček v bývalém Domě služeb více než tři desítky hostů s dětmi. Program zahájilo veselé vystoupení malých tanečnic ve věku 3–6 let z Hodiny H, které si říkají „taneční skupina XS“. Hned potom všechny přivítala Jana Jirků, vedoucí Rodinného centra Krteček, které v Pelhřimově funguje už od roku 1999. Následoval slavnostní křest nerezových náramků, nesoucích na sobě různě barevné přívěsky ve tvaru srdce. „Právě proto je mottem této dobročinné myšlenky, že náramky mají velké srdce, stejně jako každá máma. Mohou být krásnou ozdobou každé ženy, ale zároveň také symbolem podpory aktivit pro ty nejmenší děti v Pelhřimově. Náramek může být také milým dárkem pro dceru, maminku, kamarádku nebo kolegyni,“ podotýká Zuzana Havlová, iniciátorka dobročinných náramků „pro Krtečka“. Kmotry náramků se spolu s ní stali manželé Kozlerovi, majitelé areálu Beachwell, kteří centrum podporují, a autorka náramků Petra Kohoutová. Její ručně vyráběné šperky se prodávají také v pražském butiku TATIANA známé české návrhářky Tatiany Kováříkové. S přípitkem a pohoštěním se nezapomnělo na hlavní aktéry, tedy děti, které si připily dětským šampaňským a ochutnaly například i dort s logem rodinného centra. Pak už se opět „Krteček“ proměnil v dětskou herničku, jak ho děti a rodiče dobře znají. Pro dobročinné náramky si můžete do „Krtečka“ přijít kdykoliv během otevírací doby a stojí 100 korun.

Rodinné centrum Krteček je otevřeno:

  • úterý: 9 – 11 hodin , 14:30 – 17 hodin
  • středa: 9 – 11 hodin, 14:30 – 17 hodin
  • čtvrtek: 9 – 11 hodin (tvoření s dětmi), 14:30 – 17 hodin
  • pátek: 9 – 11 hodin

Nejbližší akce

Jarní dílnička

pátek 7. dubna 9–12 hodin (vstup 40 korun, výroba každé lžičky 30 korun)

Výroba FIMO lžiček pod vedením maminek z jihlavského centra Hvězdička, které přivezou veškeré vybavení na výrobu, určená nejen pro maminky s dětmi, ale všechny, kdo rádi tvoří.

Beseda s výživovou poradkyní

sobota 22. dubna v 10 hodin – beseda s Michaelou Tulachovou, výživovou poradkyní, která se věnuje také výživě v MŠ (vstup 150 korun, rezervace na havlova.zuzana@email.cz)

Přednáška je určená nejen pro maminky, ale i pro nastávající maminky. Začneme totiž tím, jak lze už v bříšku správnými potravinami ovlivnit „bystrost“ miminka. Probereme také vhodné cvičení v těhotenství i naopak to, co už dobré není a jak to na sobě poznat. Velkým tématem bude samotný porod – příprava na něj a dýchání při porodu. Pokračovat budeme například tím, jak po porodu dosáhnout toho, aby jste měla pohodové miminko a věděla jste, co potřebujete vy sama co se týče výživy a cvičení při kojení. Dozvíme se také, co především ovlivňuje tvorbu mateřského mléka a jak dlouho je vhodné kojit. Michaela Tulachová nás naučí i to, jak zjistit, kolik v sobě my i děti máme zadržené vody a vysvětlí, proč většina národa není obézní, ale zavodněná. Vyvrátí také mýtus, do jaké míry ovlivňují postavy naší maminky nebo babičky tu naší. Určitě se odbornice zeptáme i na správný jídelníček předškolních dětí a na další dotazy, které budou účastnice besedy zajímat. Michaela Tulachová bude v RC Krteček pro maminky k dispozici vůbec poprvé a podle zájmu můžeme naplánovat další zajímavá témata pro příští setkání.

Zuzana Havlová

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze