Výstava - Pomalu začalo být zase dobře

Dne 16. 3. byla v Muzeu Vysočiny Pelhřimov, p. o. slavnostně zahájena výstava Pomalu začalo být zase dobře – Vyhnanci vyprávějí o nuceném odchodu, příchodu a životě v nové domovině.

Výstava je česko-německá a je zapůjčena od Dolnorakouského zemského archivu. Téma výstavy se dotýká ožehavého bodu našich dějin, odsunu německy mluvícího obyvatelstva z českých zemí. Zahájení výstavy se zúčastnili nejen významné osobnosti našeho regionu, jako je Ing. Ladislav Seidl, MBA a Mgr. Zdeněk Geist, ale i hosté z rakouské strany. Jimi byli Mag. Georg Stöger, rakouský honorární konzul v Brně, Dr. Rita Garstenauer, ředitelka Centra pro výzkum migrace, a Dr. Stefan Eminger z Dolnorakouského zemského archivu. Dr. Rita Garstenauer zájemcům výstavu přiblížila v podobě komentované prohlídky. Další příležitost k prohlédnutí si výstavy s komentářem kurátorky za Muzeum Vysočiny Pelhřimov Mgr. Gabrielou Krejčovou Zavadilovou bude 21. 3. od 17.00. Výstavu je možné navštívit do 23. 4.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Výstava - Pomalu začalo být zase dobře
  • Slavnostní zahájení
  • Slavnostní zahájení
  • Slavnostní zahájení

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze