Vladivojna La Chia s kapelou BANANA vystoupí v Pejru.

Vladivojna La Chia s kapelou BANANA se vrací po šesti letech na scénu. Vyražejí na tour, jehož první zastávka je v Pelhřimově, a fanouškům vzkazují: Rozsekáme vás přátelé!

V pátek 07.11.2014 od 20:00 v pelhřimovské čajovně Utopia.

Vladivojna La Chia

Vladivojna je česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. V roce 2001 vydala první EP s big pussy beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. V roce 2006 byla se skupinou Banana nominovaná na objev roku TV Očko a píseň La Rezistence se 3 týdny držela na 1. místě vyhlášené alternativní hitparády rádia Krakow, které poslouchá okolo miliónu lidí denně.

Sólové album Tajemství Lotopu, které vyšlo v roce 2009, se stalo top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternativní ceny Tais Awards za album roku a píseň roku. Hostoval na něm i indický kytarista Amit Chatterjee znám ze spolupráce (Joe Zawinul Syndicate, Sting, Santana).V roce 2011 složila hudbu pro film Jana Hřebejka „Nevinnost“ a vyšel i stejnojmenný soundtrack, který byl nominován na Českého lva, kde se dostal do nejužší nominace, a na Cenu české filmové kritiky (2. místo). Vladivojna La Chia

V roce 2011 jí rovněž vyšlo album Bohémy s fantaskní knížkou plnou vlastních ilustrací a originálních bajek s názvem Vladibajky. Toto album se stalo rovněž albem měsíce v berlínském Dussmanu. Vladivojna vystupovala např. s Lacem Deczim, Amitem Chatterjee, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi (8 000 lidí – Praha – sportovní hala) CZ, Richardovi Mullerovi (15 000 lidí – Brno – hala Rondo) CZ, Waltari (tour CZ/SK) nebo Scorpions (10 000 lidí – ČEZ Arena Ostrava) CZ. Už pět let má na ČR3 Vltava svůj vlastní pořad Čajovna, který poslouchá okolo 35 tis. lidí.V roce 2007 diplomovala v ateliéru intermediálních forem na fakultě výtvarné tvorby Ostravské Univerzity.

Vladivojna La Chia & Banana

BANANA JE DIVOKÁ PSYCHADELICKY ROCKOVÁ SKUPINA, KTEROU VLADIVOJNA SPOLU S OSTATNÍMI ČLENY ZALOČILA V ROCE 2002. PRO BANANU JE TYPICKÉ NEVÍDANÉ NASAZENÍ A ENERGIE ŽIVÝCH KONCERTŮ PROLNUTÁ HRÁČSKOU SOFISTIKOVANOSTÍ A HRAVOSTÍ. BANANA BYLA PRÁVEM VE SVÉ DOBĚ POVAŽOVÁNA ZA JEDNU Z NEJLÉPE ŽIVĚ HRAJÍCÍCH SKUPIN DOMÁCÍ SCÉNY. V OBSAZENÍ VLADIVOJNA – VOKÁLY, DALIBOR KRISTÝN – KYTARY, MAROW – BASA, RADIM HÁJEK – BICÍ. VYDALI CELKEM TŘI ALBA: BANANA 2003, TRIP 2004 A JUNGLE 2006. V ROCE 2006 BYLA VLADIVOJNA SE SKUPINOU BANANA NOMINOVÁNA NA OBJEV ROKU TV ÓČKO A PÍSEŇ LA REZISTENCE SE 3 TÝDNY DRŽELA NA 1. MÍSTĚ VYHLÁŠENÉ ALTERNATIVNÍ HITPARÁDY RÁDIA KRAKOW, KTERÉ POSLOUCHÁ OKOLO MILIONU LIDÍ DENNĚ. BANANA PŘEDSKAKOVALA MARILYNU MENSONOVI, SCORPIONS NEBO RICHARDOVI MÜLLEROVI. V ROCE 2003 JELA SPOLEČNÉ TURNÉ PO ČESKU A SLOVENSKU SE SKUPINOU WALTARI. V ROCE 2008 SI DALI PAUZU NA DOBU NEURČITOU A LETOS NA JAŘE SI ZAHRÁLI PO DLOUHÉ ODMLCE SPOLEČNĚ JAKO HEADLINEŘI FESTIVALU MOMENT! DALO BY SE TEDY ŘÍCI, ŽE KAPELA JE ZPĚT A TO VE VYNIKAJÍCÍ FORMĚ.

Členové kapely: Daky Krystýn – kytara Marow – basa Radim Hájek – bicí Vladivojna La Chia – vokál Žánr: Avantgarde crossover psychadelic rock Hometown: Ostrava

http://www.vladivojna.com/banana.html

http://bandzone.cz/…hiaandbanana

Vstupné je 100,–

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze