Večírek nevšedních rytmů.

For you.Éarth (Rusko), My Dead Cat, Kalle & Odeur de Violettes. Tak právě tyto kapely zahrají 26.09.2014 v pelhřimovské čajovně Utopia. A máme se jistě na co těšit.

Večer započne vystoupením českobudějovické písničkářky Odeur de Violletes. Její zvuk skládající se z akustické kytary a velmi citlivého zpěvu, lze pojmenovat nejspíše jako tzv. emo-folk. V kombinaci s inteligentními texty se jedná o velmi silnou směs.

Dalším projektem jenž onu noc zahraje je vyloženě „magické“ duo z Tábora. Říkají si Kalle(dříve Kall) a v nedávné době vydali vintage nahrávku na kazetě, s názvem Live from the Room. Touto nahrávkou lámou hodnocení a recenze v nejednom hudebním magazínu. Kytarové smyčky a čarovný hlas v neskutečné harmonii – to je to, na co se můžete těšit.

Dalšími pány na holení jsou My Dead Cat, brněnská indie kapela, někdy také označovaná jako post-hardcore(spíše než žánrově však kvuli hudební minulost členů kapely). Jejich muziku nejlépe vystihuje níže uvedená parodie na „Jak pejsek s kočičkou vařili“ v originále od Josefa Čapka:) „…Vzali punk, hardcore a rock´n´roll a míchali to dohromady. „A teď tam dáme power pop a stoner rock,“ řekla kočička. „Stoner rock ne, ten já nerad,“ povídal pejsek, „dáme tam místo stoneru emo, to já tuze rád.“ Tak tam dali emo. „Mně se zdá, že je tam málo noisu,“ řekla kočička, „musíme tam dát několik hlukových stěn.“ – „A discopunk, abychom nezapomněli,“ řekl pejsek a nasypal ho tam. „A to hlavní!“ povídala kočička, „přece indie kytarovku tam musíme dát!“ Dali tam plný hrnec kytarovky. „A trochu post rocku,“ řekl pejsek a dal tam post rock…"

A to nejlepší na konec. Ruská kapela For you. Éarth hrající temný hardcore/metal či tzv. mathcore, zavítá v rámci svého evropského turné, kdy vyjma Pelhřimova zahraje v takových kulturních metropolích jako je např. Paříž, Warsava, Praha, Poznan, Krakow, Lyon,… Jejich muzika charakeristická ani ne tak rychlostí, jako spíše přesností, syrovostí a emotivním zpěvem, ale i nezvyklou sestavou nástrojů. Texty věnující se převážně temným obdobím ruské historie rozhodně stojí za Vaši pozornost.

Začátek událosto již v 19:00 a vstupné symbolických 80,–.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze