Šermířské souboje na hradě Kámen

Ve dnech 4. – 19. července se na hradě Kámen uskuteční akce s názvem "Hrad Kámen napříč staletími", která je určena pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

V tyto dny své šermířské dovednosti představí Jezerničtí páni, kteří zastupují jeden z největších a nejmocnějších křesťanských řádů středověku – Řád templářů. Návštěvníci se mohou dozvědět něco o zbraních, zbroji, způsobu boje a každodenním životě rytíře ve středověku. Mimo jiné Jezerničtí páni sehrají několik pohádek pro děti a naučí návštěvníky dobovým tancům.

Pro návštěvníky bude připraven také bohatý doprovodný program, ke kterému bude patřit jarmark. Zde se vystřídají řemeslníci a jiní obchodníci se svým zbožím. Odvážlivci si pak mohou zkusit vystřelit z děla, luku, kuše nebo si nechat vyložit svůj osud z karet. V sobotu 11. a 18. července se pak od 19:00 budou konat hrané noční prohlídky hradu, které představí každodenní život 19. století a zásadní historické události hradu Kámen

Po všechny tři víkendy budou návštěvníky hradu provádět průvodkyně v dobových kostýmech.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze