Open-air Camp Vyskytná

Další ročník hudebního festivalu Vyskytná Opan-air Camp proběhne 15. až 16.6.2013! Těšit se můžete na ATD., STRAIGHT, ELEKTRÏCK MANN, ALTERNATIVE CORE, The Offspring Revival a Ústřední topení. Vstupné 200 Kč.

Festival pořádá Stará tiskárna společně s Veřejným tábořištěm Vyskytná, které letos prošlo kompletní rekonstrukcí.

Kapely

ATD (punk, Praha)

Kapela „A Tak Dál“ začala hrát začátkem roku 2007. Cestu si razila nejprve ryze punkovou cestou, ale postupem času byla čím dál tím více ovlivňována rockovou scénou, kterou do své tvorby zakomponovala a vznikl tak její osobitý punkrockový mix. Má za sebou přes 150 koncertů a desítky festivalů, z nichž mezi nejzvučnější patří Masters of Rock nebo Sázava Fest a v budoucnu ji čekají minimálně plánovaná 3 turné se spřátelenými kapelami.

Benešovská kapela ATD funguje od roku 2007, kdy se dávají dohromady zakládající členové Tomáš, Choty, Mordiere, Matěj a Hnědák a společně odehrají pár koncertů. Začátky jsou poměrně složité, protože každý na svůj nástroj (který si vybral losem) teprve začíná. Koncem roku odchází kytarista Hnědák a je nahrazen Vášou. Současně do kapely vstupuje klávesistka Hasmanka, která však působí jen velmi krátce a za půl roku se ATD stává ryze chlapskou záležitostí. Od této chvíle se vše rozjíždí velmi rychle a po několika úspěšných koncertech po ČR a Slovensku kluci vydávají samonákladem debutové CD s n&aacu te;zvem „Možná“. Na stejnojmennou píseň vzniká i první klip, který je též záznamem z povedeného křtu desky v Benešově. Kmotry CD se stali kamarádi ZakázanÝ ovoce. Následují další koncerty po celé republice a pomalu vznikají nové písně. Léto 2009 je ve znamení festivalů, např. ROCK SHOCK (Chinaski, UDG, CLOU,..), Doprčic fest a další. Zároveň skupina zakláda tradici svého vlastního festivalu v Benešově nazvaného „Na Vrakáči fest“, kam zve každoročně nové kamarády z české punkrockové scény. Krom stáleho koncertování se vydávají s novým materiálem do studia, kde by měla vzniknout nová, vyspělejší a tvrdší deska. To se daří a druhé CD „NADORAZ“ kluci křtí koncem roku 2010 opět v Benešově. Po velmi krátkém odpočinku se kapela v únoru 2011 vrací na koncertní pódia, aby fanouškům představila nové CD. V létě kluby střídají opět festivaly a to i na Slovensku. V současnosti probíhá příprava již třetí desky a přibývá dalších koncertů.

STRAIGHT

Kapela na Bandzone.

V březnu 1999 zakládá výrostek Vráťa Pešek (kytara,zpěv) punkovou kapelu POORTHINGS. Jeho dalšími spolupachateli se stávají tlustostrunec Jindřich Janša a mlátič škopků Patrik Vala. Jako občasný host působí Tomáš Hlávka.

V roce 2000 se kapela rozrůstá o Petra Macháčka , který si bere na starosti mikrofon. Post zpěváka však zabírá jen na chvíli. Poorthings začínají přibírat na tvrdosti a v tu chvíli Petr odchází.

ELEKTRÏCK MANN

Valmezký ELEKTRÏCK MANN si ke svým, stále ještě nezletilým 17 narozeninám nadělil dárek v podobě čtvrtého řadového alba s názvem KUNDODROM. Deska vychází 30. listopadu 2011. Na stejný den je připraven i první ze tří křtů v podobě koncertu v brněnském Metro Music Baru. Startuje tak „MRDUCHTĚJ TOUR 2012“. Do konce roku můžete s kapelou zapít novou desku ještě 17. prosince v domovském Valmezu v M-klubu a 21. prosince v pražském klubu CROSS.

Deska na kterou fanoušci čekali od posledního alba KOKAR PIČKAN (2006) vznikala v průběhu tří let ve třech studiích.

Produkce se chopil DJ Varle (baskytara), na záznamu se podíleli Mirek Mroček (studio HC3), Milan Volčík (studio Pro-Marts) a za finální mix usedl Ondřej Ježek (studio Jámor).

Kapela proslulá skandály a explicitním vystupováním (vše za notné podpory lehkých drog a alkoholu) po bouřlivé minulosti zůčtovala před časem svůj alko-hiphop a po inventůře bylo zjištěno, že něco není vpořádku. Postupně se tedy z kultovní sestavy vytratili pro časově logistické problémy pražský kytarista Kouba, ztráta motivace ukončila i zájem Dr.Zhora a alkoproblémy přiměly kapelu rozvázat spolupráci s ICE-Bím a zakládajícím bubeníkem Elektrick Mannu Taknou.

ALTERNATIVE CORE

Na přelomu roku 2011/2012 se domluvili Jipi (zpěv) a Saxin (kytara) na vzniku kapely. Hledání bicích netrvalo dlouho – NoFace (bicí). Název Alternative Core vznikl v únoru 2012.

Následovalo hledání dalších členů. Po téměř půlročním hledání se kapela rozšířila o dva členy – Mitch (kytara), Joker Jean (basa). V březnu 2013 jsme se pustili do nahrávání dema ve vlastní produkci.

V této sestavě fungujeme do teď.

  • Saxin – kytara, vokál (ex Kasiopea, ex Aluminium)
  • Jipi – vokál
  • Mitch – kytara (Interní sdělení)
  • NoFace – bicí (ex Kasiopea, ex Kron)
  • Joker-Jean – basa (ex Rockback)

The Offspring Revival

Zřejmě jediný Revival amerických The Offspring v republice od svého vzniku čistě koncertuje,když mají členové,kteří mají i jiné projekty,čas:-) Za zmínku stojí koncerty: Trenčín-Piano club (SK), Praha-studentské kluby, Brno-club, Prostějov-club a spoustu miniakcí a minifestů na Jihlavsku (http://www.offspring-revival.cz/foto)

Ústřední Topení

Historie kapely Ústřední topení (ÚT) začala už v lednu 2008, kdy se zakládající členové Pechy a Zemi sešli doslova na rybníku a dohodli se, že budou chodit jen tak pro sebe hrát svoje vlastní písně, a vzniklo z toho vtipně pojmenované seskupení Pech „n“a Zemi. Hned začli komponovat pouze v nástrojově nebohaté (kytara, bicí) a hlasově nekvalitní sestavě, i když už vzniklo pár písní znějících na Cd ÚT.

Na to asi v květnu 2008 se k nim přidala posila v pravém slova smyslu, druhý kytarista Simír, hrající s Pechym v kapele Wergl (www.wergl.net) jako klávesák. Jeho kvality jako textaře, zpěváka, kytaristy i klávesáka naprosto změnili styl hudby, samozřejmě k dobrému směru. Poté – začátkem června se ke kapele přidal basák opět z Werglu a mohlo se hrát. Kapela se soustředí na vlastní tvorbu, v červenci se mění oficiální název na ÚT a poté co má dost písní začíná příprava na natáčení jejich Demo cd, které se koná v provizorním studiu na Váchovně a natáčí se koncem října. Poté se materiál připravuje na vypuštění do světa. Cd se jmenuje „Demo na hotelu Váchovna“ a obsahuje 10 písní, které si můžete zdarma stáhnout na kapelních stránkách.

Během dalších let kapela nahrála svépomocí ještě 2 alba a zahrála nespočet koncertů zejména na Jihlavsku a Dušejovsku po minifestech a hospodách! (http://ustrednitopeni.net/index.php?…)

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze