Největší hospoda v Česku? No přece v Třebíči

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

TŘEBÍČ – Již příliš dlouho volali občané Třebíče a okolí po akci, jakou bývaly tradiční Třebíčské pivní slavnosti. Přání byla vyslyšena a tento oblíbený květnový květnový počin se konečně dočkal svého následovatele. Je jím Beer House.

Na dva dny v květnu (16. – 17. května) se budova v bývalé borovinské fabriky (známé jako Experiment) promění v pivnici o rozloze 4 800 metrů čtverečních, a nabídne to nejlepší z pivní i gastronomické oblasti.

V jednotlivých patrech budovy, která sama o sobě pojme až čtyři tisíce lidí, najdete třicítku pivovarů a samozřejmě nebude chybět ani doprovodný program. Ten bude různorodý a v každém zcela jiný, a tak si každý z návštěvníků určitě přijde na to své. Těšit se tak můžete například na Janka Ledeckého, Petra Bendeho, Standu Hložka či skupiny Reflexy.

Hned v  přízemí vás přivítá diskotékou vytuněná Znojemka s DJ Brianem (známým z Evropy 2). V prvním patře se pak usadí v poslední době velmi oblíbené malé pivovary – Gajdoš, Dalešice, Padochov, Harrach, Minipivovar Pacov, Kaltenecker, Moravský Žižkov, Urban, Konrád, Lišák. V pátek to v tomto patře rozjedou kapely Čejka Band a Extáze a sobotu již zmiňovaný Janek Ledecký.

Druhé patro bude patřit takovým pivovarům, jako jsou Budvar, Staropramen, Braník, Chotěboř, Rebel a Regent. Páteční pódium Vysočance a domácí kapele Bagr. V sobotu to rozbalí Josef Vágner, Jarda Hypochondr a kapela Reflexy.

Třetí patro opanují pivovary Svijany, Bernard, Ježek, Černá Hora, Plzeň, Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel, Rychtář, Klášter. Tady se o páteční program postará např. Standa Hložek a kapela Vjetef, o sobotní oblíbená Vysočanka či Petr Bende.

Prostor před Experimentem dostane nejen výtečná, ale hlavně zajímavá gastronomie. Opravdové gurmány potěší různé degustace, kuchařská show nebo kulinářské soutěže. Proběhne tu také Grilovací akademie Weber. Grilovat se bude v pátek i v sobotu pod vedením dvou zkušených šéfkuchařů. Že je na co se těšit, již netřeba dodávat.

Před areálem od sobotního rána proběhne farmářský trh, kde se budou prodávat regionální potraviny či produkty. Můžete tak zakoupit zajímavé výrobky které se těší tímto certifikátem.

I když je Beer House teprve takovým malým pivním a gurmánským capartem, tak jistě po prvním ročníku vyroste v něco velkého, co tu opět začne mít tradici.

Více na http://www.beerhouse.cz/

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze