Geniální rap bez okázalých gest.

Hrají to, nebo nehrají? Hrají rap, elektro nebo disco? Dvojice absolventů DAMU – "Mutanti hledaj východisko" vás rozhodně překvapí, pokud dorazíte v pondělí 15.prosince do pelhřimovského klubu Utopia.

Bylo nebylo. Tam kde končí cesta a začíná les stála opřená o stromy malá dřevěná chaloupka a v té malé dřevěné chaloupce bydlel Jirka s Honzou. Úplně sami. Mutanti hledaj východisko. Jsou. Prostor, který se rozpíná a smršťuje podle toho s jakou intenzitou se dotýká planet, zvířat a lidí. Vyprávění příběhů, které se míhají na kraji zorného pole a noří se sami do sebe.

Dvojice Mutanti hledaj východisko na sebe upozornila nedávno vydanou demonahrávkou u labelu Landmine Alert a také účastí na festivalu Sperm. Hrají autentický Grap (geniální rap). Kapelu tvoří spolužáci z pražské DAMU textař a raper Jan Vejražka a Jiří Konvalinka (také působí ve formaci Vložte Kočku), který na noise book vytváří a mixuje pozoruhodné směsice hudebních doprovodů. Na českou hip-hopovou scénu plnou okázalých tvrdých gest a image se dívají po svém; a nutno podotknout, že s patřičným humorem a nadhledem.


na kraji města
je háj stromů které tří-oký člověk zasadil
stromů které slouží jako orientační bod
jako znamení pro ty co sou ztracený
pro ty co utekli z domu
ve stínech stromů se nikdo na nic neptá a nechce nic vědět
jen tří-oký člověk
pro to se narodil
sbírá a schraňuje stará se a pěstuje tří-oký člověk
s okem na zádech

Na vánoce roku 2010 vydávají své první demo. http://landmine.cz/mutanti/vanoce1 Na vánoce roku 2011 vydávají své druhé demo. http://landmine.cz/mutanti/vanoce2 Od té doby s menšími čí většími přestávkami koncertují a připravují se na to že se něco stane.

15. vystoupí v pelhřimovském klubu Utopia (vstupné dobrovolné). a 17. prosince 2014 pokřtí své první album v klubu NEONE.

Odkazy:

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze