Loutky zahrají v Děkanské zahradě

Možná vůbec poprvé oživí Děkanskou zahradu v Pelhřimově divadlo. V pátek 27. května od 16 hodin tady rozbalí své loutky herci z Hluboké nad Vltavou se hrou Pinocchio.

Zváni jsou diváci všech věkových skupin, pro ty malé bude zážitek pod širým nebem zároveň dárkem k blížícímu se Dni děti.

Organizátoři chtějí loutkovým představením navázat na kulturní odpoledne, která tu před lety bývala. „Pamatuji si, že v Děkanské zahradě bývalo dřevěném pódiu, na kterém jsme jako děti vystupovaly a hráli tady také kapely. Bohužel se tato tradice v místě s tak jedinečnou atmosférou vytratila,“ říká o svém nápadu Zuzana Havlová, organizátorka akce a dobrovolnice Rodinného centra Krteček v Pelhřimově.

Pohádka Pinocchio bude v podání potulného divadla „Já to jsem“ plná veselého humoru, hravých písniček, ale i poučení. Divadlo cestuje po celé republice, v Pelhřimově vystoupí poprvé. Má za sebou také představení na Slovensku a minulý rok se účastnilo i mezinárodního loutkového festivalu ve španělské Segovii, letos se chystá na Festival Teresetes na Mallorcu. „Hrajeme, protože nás to baví. Setkáváme se s lidmi, povídáme si s nimi, snažíme se předat dobrou náladu a občas poukázat na některé zásady, kterých bychom se mohli držet. Pohádky by měly něco takového předávat, jinak jsou zbytečné,“ říká o divadle loutkoherec Vítek Marčík mladší, jehož rodina, ale i on sám loutky vyrábí. Ve hře Pinocchio jich hraje asi patnáct a vodit je bude právě Vítek Marčík s kamarádem Slávkem Nečunajevem. „Hry vybíráme podle chuti. Nesmí být ani příliš slaná, ani příliš sladká. Nejhorší jsou ty, které mají v sobě moc kypřícího prášku,“ dodává s humorem Vítek Marčík mladší. Pohádka trvá 40 až 50 minut. „V případě špatného počasí bychom divadélko přesunuli do prostor Rodinného centra Krteček v bývalém Domě služeb v ulici Palackého. Dobrovolné vstupné přispěje právě na jeho provoz,“ dodává Zuzana Havlová.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze