Let the stone-gaze roll: písně plné něžnosti i hluku.

20.prosince v Pelhřimově vystoupí největší objev letošní festivalové sezóny- Manon Meurt, spolu s benešovskými Edith. Shoegaze nezemřel a stoner-rock žije!

Kdo byl největším objevem právě končící letní festivalové sezony? Pro mnohé MANON MEURT– kvarteto z Rakovníka, které oživuje odkaz kytarového stylu shoegaze. Se svými písněmi už boduje i v zahraničí.

Pokud tuhle rakovnickou partu pozorujete poslední rok, pravděpodobně jste si doposud vykroutili hlavu. Manon meurt se, dnes již víme, božsky zjevili, aby rozmlžili pověsti o tom, že s koncem Ecstasy of Saint Theresa přestal shoegazing v Česku existovat zajímat. Spasitelé?

Nelze vyhnout ani zmínce o My Bloody Valentine. Kytarista Vojta Pejša kdysi díky jejich skladbě na soundtracku k filmu „Ztraceno v překladu“ objevil styl shoegaze, a když vloni v červnu dostali šanci předskakovat na jejich prvním českém koncertě, kruh se spojil.

Na pódium Divadla Archa se tehdy dostali díky šňůře šťastných náhod, kterou odstartovala fotka před plakátem irských legend v kladenském klubu Autodafé. Na neznámou českou kapelu v roli předskokanů hrdinů nezávislé scény tehdy koukali fanoušci trochu nedůvěřivě. Kvarteto si je ale získalo suverénním vystoupením, kterým prý zaujali i Kevina Shieldse čekajícího v šatně. Zvukař My Bloody Valentine si pro změnu stěžoval, že hrají moc nahlas. Vřelé přijetí kvarteto nakoplo a šeptanda jim pomohla k úspěšné crowdfundingové kampani, v níž fanoušci sbírali peníze potřebné k natočení debutové desky. Eponymní EP pak vyšlo letos v dubnu na vinylu a jako digitální download.

Letošní léto ste mohli zastihnout Manon Meurt na festivalech – Pohoda, Colours of Ostrava či BesedauBigbítu. Zahráli si ale také v chorvatském Záhřebu nebo v Budapešti. Pozitivní ohlasy na debutové EP kapela mezitím sbírá na zahraničních hudebních blozích, jako jsou anglický Just Music That I Like či japonský Muso

Kapel s dvěma baskytarami není mnoho, ale středočeské dnes již také kvarteto mezi ně patří. EDITH je pro všechny příznivce temnějšího alternativního rocku a představuje jméno, které stojí za to si zapamatovat.

Edith sami sebe zařazují tak trochu mimo layout, ale když se pozorně zaposloucháte, určitě uslyšíte jak vlivy post hardcoru, stoner rocku, ale i poctivý český alternativy s důrazem na slovo. Však si taky více než dobře rozumí s kapelama z jejich okolí, jako jsou Bratři Holubcovi nebo Jinovatka.

Vstupné na akci je dobrovolné ;) http://www.cajovnapelhrimov.cz

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze