Kultůra s velikým "K" ve Sklepě

Pozor, tento článek byl uživateli nahlášen pro nevhodný obsah! Obsah bude v nejbližší době přezkoumán redakcí.

Neobyčejný zážitek - dokumentární film "Běloruský sen"

Včera se v Music Baru Sklep promítal dokumentární film „Běloruský sen“ v Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Čekal jsem lecos, ale takovou kvalitu (navíc zadarmo) rozhodně ne. Film plný zajímavých informací, pravdy, naděje, zmaru, odhodlání i krutosti byl navíc velice povedený i po filmařské stránce. Vypravěč (sám kameraman a autor filmu) všechny vtáhl do děje tak, že se během promítání málokdo odtrhnul od plátna aby si vůbec došel pro drink. Navíc po skončení a potlesku ohromených diváků zavládlo v baru takové ticho, že bylo jasné, že pár zůčastněným to bude v hlavě ještě nějakou chvíli „šrotovat“.

Kloubouk dolů před tvůrci, ale také pořadatelem promítání Martinem „MarVanem“ Vaňkem, který (bez nároků na honorář) připravil velice hodnotný večer. Kéž by se takové večery staly tradicí a více Pelhřimáků by dalo přednost kvalitní kultuře před televizními seriály a reklamou.

Martine DÍKY!

Více o filmu: http://pejr.info/…lhrimov.html.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Diskuze

  • Vaňous S promítáním pokračujeme již tento čvrtek (7.2.) filmem Z popelnice do lednice, který atraktivní formou poukazuje na problém zbytečného plýtvání potravinami. http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/24
    2013-02-03 17:22:58nahlášeno · smazat