Kameničtí taekwondisté brali v Praze sedm medailí!

Kamenice nad Lipou, Praha – Ač Taneční a pohybová škola kamdance v Kamenici nad Lipou funguje teprve krátce, její žáci se už radují z prvních úspěchů.

Poslední březnovou sobotu bodovali malí kameničtí taekwondisté na Cobra cupu v Praze, kde vybojovali celkem sedm medailí. Kamenický oddíl, který si říká TKD Natrix soutěží pod vlajkou pelhřimovského klubu TKD Lacek. Důvod, proč Kameničtí nezávodí sami za sebe, je prostý. „Nemáme status sportovního klubu, takže pokud chceme, aby se naši sportovci zúčastňovali oficiálních závodů a turnajů, je spolupráce s jinými oddíly jedinou cestou. A my jsme rádi, že nám to spřátelené kluby umožňují,“ vysvětluje ředitelka Taneční a pohybové školy kamdance Dagmar Chrpová.

Jedna z trenérek TKD Natrix, Iveta Jiránková, považuje klání v Praze za velice vydařené. „Jsem na svoje dětské svěřence strašně moc pyšná, trénují zatím jen šest měsíců, a z Cobra cupu přivezly hned sedm medailí,“ vyzdvihuje Jiránková.

„Jediný pohár si domů odnesla Adéla Chynová s neuvěřitelným skóre 66:14. Stříbro braly Barbora Rychtaříková a Nela Šafaříková, které ve finále podlehly kvalitním soupeřkám, co trénují oproti nim podstatně déle. Bronzové medaile pak získali Johanka Chrpová, která měla nejvíce bojů (3), Vít Vejvoda, Jan Podhradský a náš nejmladší závodník Matěj Čáp,“ vyjmenovává trenérka Jiránková.

Mladé kamenické taekwondové naděje jsou v dobrých rukách. Jak Iveta Jiránková, tak její trenérská kolegyně Tereza Schindlerová patří ke zkušeným závodnicím, ověnčeným řadou titulů z českých i zahraničních turnajů, které „odchoval“ právě pelhřimovský oddíl TKD Lacek.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

  • Úspěšní kameničtí taekwondisté se svými trenérkami Ivetou Jiránkovou (vpravo), T

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze