Jan Rejžek - Kaleidoskop aneb Hudba, kterou jinde neuslyšíte

Poslechový pořad renomovaného hudebního kritika, který vás seznámí s „jinou" hudbou, než kterou běžně slyšíme všude kolem sebe.

Již tuto sobotu 07.02.2015 od dvacáté hodiny proběhne v pelhřimovském klubu a čajovně Utopia přednáška a poslechový večer Kaleidoskop Jana Rejžka.

Jan Rejžek je český hudební a filmový kritik, novinář, básník, moderátor a občanský aktivista. Od roku 1979 připravil na 900 poslechových pořadů v klubech po celé republice, po listopadu 1989 připravuje v Českém rozhlase hudební pořad Kaleidoskop, pro Českou televizi pořad Katovna a s Vladimírem Justem Kritický klub Jana Rejžka.

Klubový pořad Kaleidoskop, který se Jan rozhodl po mnoha letech obnovit, nás zavede do světa domácí tvorby, která žel takřka nezní v rozhlase. Zámek hrůzy nám připomene největší perly „strašidel“ normalizačního popu. Dále nás provede rubrikami výročí týdne, historický kalendář, nepovinná četba a letem světem zazní africká hudba, irský folk, evropská etnická hudba, americký folk, latinsko-americká a kubánská hudba, žánrově nezařaditelní zpěváci a písničkáři, objevy anglo-americké rockové scény a novinky nestárnoucích veteránů. Jestli se chcete něco dozvědět o kultuře a tvorbě, bude to právě tento večer, kdy budete mít nejlepší příležitost.

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze