Islaja: Své písně tesám jako sochy

Finská umělkyně a písničkářka Islaja, významná představitelka celosvětově uznávaného labelu Fonal Records vystoupí 12. září 2014 v Pelhřimovské čajovně Utopia. V celé ČR odehraje pouze 3 koncerty.

Poprvé ji před několika lety přivezl pražský festival Stimul, po předloňském odehraném turné se vrací až nyní zpátky do čech, aby zde odehrála 3 ojedinělé koncerty s úplně novým zvukem. Její vystoupení proběhnou pouze v pelhřimovské čajovně Utopia, pražském klubu Kaštan a dále vystoupí v rámci píseckého festivalu Cool v plotě.

Finská zpěvačka, textařka, hudebnice a umělkyně Islaja žije a tvoří v současné době v Berlíně. Její hudební projev je přirovnáván k fenomenální islandské zpěvačce Björk.

Islaja svoji hudbu nahrává doma, využívá široké škály nástrojů za doprovodu zpěvu, převážně ve finštině. Její debutové album Meriti (2004) získalo cenu v mezinárodních hudebních médiích The Wire, Dusted Magazine a WFMU. Vystupovala na několika velkých festivalech (Eurosonic, Sónar a další). Vedle své sólové dráhy je členkou uskupení Free improv, Psych Folk, nebo kapel Avarus, Kemialliset Ystävät a tria Hertta Lussu Ässä.

Její hudba je značně psychedelická, ale zároveň intimní.

V Pelhřimově vystoupí s místní undergroundovou kapelou Frequently Asked Questions (FAQ). Klasický rockový underground, který např. v loňském roce vydal na labelu Poli5 společný split s brněnským hudebním experimentátorem Tomášem Vtípilem.

Odkazy:

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze