Hádali jsme se jen o popovosti, říká duo Monikino Kino.

Podle hudebních kritiků Monikino Kino natočilo nejlepší české popové album letošního roku. A již tento pátek 14.11. jej zahrají v pelhřimovském klubu Utopia.

Duo tvoří filmař a hudebník Petr Marek, zakladatel skupiny Midi Lidi, s níž vytvořil hudbu k filmům Protektor nebo Polski film, a o generaci mladší slovenská filmařka a hudebnice Monika Midriaková.

„Skládám většinu hudby a Petr se třeba s kytarou nebo bicími obvykle přidává až ve chvíli, kdy jsou hudební nápady hotové. Společně pak pracujeme na stavbě písní,“ vyvrací Monika Midriaková rozšířený omyl, že Monikino Kino je vedlejší projekt Petra Marka pro chvíle, kdy si chce odpočinout od domovských Midi Lidí.

Petr Marek ovšem kupodivu pro Monikino Kino píše slovenské texty, Monika jako rodilá Slovenka pomáhá až s jejich konečnou úpravou. „V cizím jazyce si dovoluji větší lyričnost, citovost i hru s patosem než v textech pro Midi Lidi,“ doplňuje Petr Marek.

Petr Marek na koncertech hraje na klávesy, kytaru a občas i slovensky zpívá. Monika Midriaková zpívá, hraje na klávesy a provází mluveným slovem. Také ráda tančí, živelně a radostně komunikuje s publikem výzvami k tanci slovy i pohybem, což je v kontrastu k melancholické náladě většiny skladeb.

Pátek 14.11.14 od 20:00 v pelhřimovském klubu Čajovna Utopia – Příkopy 205, vstupné 100,–

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze