Dáša Fon Fláša: Ojedinělý interpret s ojedinělým projevem.

Nomád s kytarou neúnavně křižující zeměplochu. Pankáč co hraje folk, vystoupí v úterý 24.02.15 v pelhřimovské Utopii.

Akustický špinavý folkař Dáša bude je jedním z těch, kteří dokáží, že punk zdaleka nepotřebuje elektrické kytary a další hluk produkující aparát. Jeho verze DIY hudby si vystačí s akustickou kytarou, syrovým zpěvem a především texty, které jsou plné poetiky, připomínající svou ironií třeba Františka Gellnera, ale umí být i mile zasněné. Všechna tahle krásná slova ale přebíjí velmi sympatický fakt, že Dáša je schopen velké sebeironie a nebere vážně sebe ani svět, i když ho umí velmi trefně popisovat.

„Jsem námořník, čaroděj, král a poutník na poušti. Kejklíř, hudebník a básník, co ho dívka opouští“. Spoko chlápek a šéf Mandaly s kytarou po více než roce na pódiu.

24.02.2015 Utopia Pelhřimov, Příkopy 205 http://www.cajovnapelhrimov.cz součástí večera bude promítání filmu: Lost in Poland ( http://www.csfd.cz/…t-in-poland/ ) „Hudobný dokument o slovenskom folk-punkovom bardovi menom Dáša Fon Fľaša. Egor Indiani ho sprevádza počas jeho miniturné po južnom Poľsku a "divokom“ slovenskom východe. Film bol natočený tzv. „gonzo metódou“, pri ktorej sa autor stáva súčasťou príbehu."

http://bandzone.cz/dasafonflasa tip na aktuální rozhovor v magazínu Full Moon: http://www.fullmoonzine.cz/…nie-koncerty

Zajímají Vás i ostatní články z dění v Pelhřimově? Přidejte si pejr.info na Facebook. Zaujal Vás tento článek? Budeme rádi, pokud ho doporučíte i ostatním.

Redakce jména autorů nezveřejňuje (proč?).

Nahlásit nevhodný obsah

Diskuze